Relevo: Bayern znów puka do drzwi Frenkiego de Jonga

Dawid Lampa

19 kwietnia 2024, 16:20

Relevo

77 komentarzy

Fot. Getty Images

Utrata tytułu mistrzowskiego na rzecz Bayeru Leverkusen, słabo wyglądający zespół... Bayern Monachium potrzebuje wzmocnień i latem udaje się na rynek ze 150 milionami euro w kasie i tym, co zarobią na sprzedażach swoich zawodników. Relevo donosi, że niemiecki zespół ma na oku Frenkiego de Jonga.

Barcelona jest jednym z celów, na których ma zamiar skupić się Bayern, jeśli chodzi o wzmocnienia. Dużo mówiło się o ofertach za Ronalda Araujo, a teraz powraca temat Frenkiego de Jonga, którym Bawarczycy interesowali się już rok temu. Operacja będzie jednak skomplikowana, bo sam Holender nie chce się ruszać z Barcelony, w której ma miejsce w podstawowym składzie praktycznie od pierwszego dnia w klubie.

W przyszłym sezonie dzięki premii pensja Frenkiego wzrośnie do 18 milionów euro. Barcelona w międzyczasie potrzebuje pieniędzy i może pokusić się o dużą sprzedaż, a poza Raphinhą i Araujo spieniężyć można także de Jonga. W klubie wiedzą, że mogliby dostać co najmniej 60 czy 70 milionów, co rozwiązałoby wiele problemów.

Co więcej, pomoc Barcelony jest obsadzona zawodnikami takimi jak Gavi, Pedri, Fermín i Gündoğan. Dodatkowo, Barça jest jednym z klubów zainteresowanych sprowadzeniem Aleixa Garcíi za około 15 milionów euro. Na dziś można powiedzieć, że Bayern na pewno będzie próbował wyciągnąć kogoś z klubu. Czy to się uda? Ciężko to ocenić, ale z pewnością Frenkie będzie jednym z celów bawarskiej ekipy.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedac i zapomniec

Kimmici i 20 mln I niech sobie go biora

I wszystko się pięknie układa. Wymiana FDJ na Kimmicha

Za 150 to kupią Roberta i FDJ, możemy dołożyc w gratisie Oriola.

Ja bym te drzwi otworzył

Jeśli grzecznie puka to nic złego. Gorzej jak się zacznie dobijać i to w nocy...

Lepiej bez niego grają niech idzie

Niech idzie byłem za tym do końca żeby został ale ostatnią kontuzja uświadomiła mi że lepiej gramy bez niego w składzie

Za 70 mln bez zastanowienia i bierzemy B. Silve

Rapha jaki piach grał , lecz po 20 mieciacach genilany Xavi znalazł dla niego pozyje .Rok, dwa zrozumie ze De Jong to nie jest DM . Dajcie mu czas

akurat te 150 za DeJonga im wystarczy :D

Może by Wymiana za Kimmicha albo Daviesa

Może w wymianie za kimmicha?

Jeśli go chcą to wymiana Kimmicha za De jonga i jeszcze niech dopłaca z 25 mln

ciao bambino , piłkarzy ręcznych po obwodzie już tutaj nie potrzebujemy. całe życie grymas niezadowelenia tylko ma na buźce chłopak. bywaj zdrów.

Po porażce z PSG i wypowiedzi Gundogana, która jest rozdmuchiwana bardziej niż jego słowa faktycznie wydają się być bolesne (dla szatni czy zwolenników Araujo w klubie)…. Do drzwi każdego naszego „piłkarza” medialne będzie pukał jakiś klub dla klików i odsłon artykułów :)

Jak Laporta odda go za 60-70 mln to go powinni zdymisjonować natychmiast. Nie mam nic przeciwko oddaniu Holendra, ale nie za mniej niż 100 baniek.

Ewentualnie zostawić na ławkę za najniższa hiszpańska

Dla mnie piłkarz zagadka, umiejętności bardzo duże wpływ na grę w większości męczy znikomy. Fakt że wystawianie Go na DM jest bezsensowne ale piłkarzy o podobnym do Frenkiego profilu mamy więc jeśli wyrazi wolę warto sprzedać. Szczerze myślałem że gość się stanie niezbędny w tej drużynie. A ja mam wrażenie że obecnie lepiej stawiać na pomoc Pedri, Gundogan, Christensen.

Otwarte 100 baniek i zabierać

Bayern jak Jehowi :D

OTWAARTEE!!!!!!

Sprzedać zapomnieć, wartością dodatnia to on nie jest

Może sobie pukać ile tylko chce. FDJ nigdzie się nie rusza. Kontrakt ma tak wysoki, że tylko Araby mogą mu podobnie sypnąć a w dodatku ładne miasto w pobliżu góry i morze. Rzyć nie umierać.

Razem z Araujo i możemy budować klub na nowo

To by miał bliżej do ojczyzny i pucharu LM, pytanie czy Bayern potrzebuje takiego lesera w grze defensywnej. Szybko by mu śrubę przykręcili.

Jak kiedyś broniłem de Jonga tak teraz uważam, że powinniśmy go fajnie sprzedać. Ile to już jest lat u nas? Ile zagrał dobrych meczów, a obok ilu przeszedł obok? Mam wrażenie, że chłop jest wiecznie niezadowolony. Nie daje tyle, ile zarabia ( +dla niego), ale za dobrą kwotę otworzyłbym mu drzwi. Jeśli tyle lat nie wypaliło, nagle sytuacja się nie odwróci o 180 st.

Zamiana 1-1 za Kimmicha moze zrobić dobrze wszystkim zainteresowanym stronom:D

Sprzedać i zapomnieć, bubel podobny do Dembele, wiecznie niezadowolony, machający rękami, bez zaangażowania. Do obrońców - podaj 10 meczy z tych kilku lat gdzie był game changerem

Sprzedać i zapomnieć.

Kimmich+ 60 mil byłoby super :)

Oby go sprzedali

De Jonga wsadziłbym do jednego worka z Dembele i Coutinho, tak samo impulsywna decyzja na którą mogliśmy sobie pozwolić przez wygranie na loterii Neymarowej. Do tego zasługi całej trójki podobne. Sprzedać i raz na zawsze zamknąć ten czarny rozdział historii


Kimmich + dopłata i można rozważyć

Ktoś napewno odejdzie z pierwszego składu aby załatać dziurę budżetową w tym sezonie bez żadnego pucharu...

150 baniek i Frenkie w pakiecie z Araujo

Sprzedać sprzedać

Szkoda, że listonosz pewnie będzie się trzymał Barcelony do końca kontraktu.

Nie wierze w to, po tym co prezentuje, że duży klub go chce. Ale jeśli to prawda i go wezmą to zaczne lubić Bayern

70mln i niech go biorą

Frenkie będzie się bronił rękami i nogami przed ewentualnym transferem. Ma wielki kontrakt, jeszcze lepszy w przyszłym sezonie, do tego malutkie dziecko, super się mu żyje w Barcelonie. Ciężka sprawa.

To niech puka i tak nie otworzy.