Harmonogram Barçy przed meczem z PSG

Tomasz Jastrzębski

7 kwietnia 2024, 11:30

Mundo Deportivo

1 komentarz

Fot. Getty Images

Zespół Barcelony ma zaplanowane trzy sesje treningowe, aby być w najlepszej formie w pojedynku z PSG i dobrze zacząć ten dwumecz. Do treningów wracają kontuzjowani zawodnicy i wiele wskazuje na to, że Xavi zabierze do Paryża trójkę: De Jong, Christensen oraz Pedri. Ostatnie sesje będą kluczowe w podjęciu decyzji o ich uczestnictwie w środowym meczu.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, związanej z rozgrywaniem finału Pucharu Króla, Barça miała wiele dni na przygotowanie się do meczu wyjazdowego ćwierćfinałowego spotkania przeciwko PSG, który odbędzie się w tę środę o 21:00. Podopieczni Xaviego przystąpią do tego meczu zdecydowanie bardziej wypoczęci niż ich rywale, którzy musieli zagrać wczoraj z Clermont Foot 63 (1:1). Luis Enqrique oczywiście wystawił wielu rezerwowych, korzystając z komfortu jaki daje mu duża przewaga w rozgrywkach Ligue 1 i dał odpocząć wielu kluczowym zawodnikom. Paryżanie rozgrywali też mecz Pucharu Francji w tygodniu (1:0 z Rennes), więc od momentu gdy Barça grała z Las Palmas, mieli oni aż trzy spotkania.

Taka przerwa może działać na korzyść Barcelony, ale też może sprawić, że będzie nieco wybita z rytmu, więc sztab szkoleniowy robił wszystko, żeby jak najlepiej wykorzystać ten czas i podejść do meczu w Paryżu w jak najlepszej formie. To co na pewno jest plusem tej sytuacji, to kwestia powrotu kontuzjowanych zawodników. Wiele wskazuje na to, że zarówno De Jong, jak i Christensen oraz Pedri polecą z drużyną do Francji. To w jakim wymiarze będą mogli uczestniczyć w meczu z PSG stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Na ostatniej prostej drużyny zaplanowano jeszcze trzy treningi. Pierwszy z nich odbędzie się dziś o 10:00, a kolejny jutro  o 11:00. We wtorek drużyna wyleci do Paryża o 10:30, a na 18:15 jest zaplanowana konferencja prasowa Xaviego i jednego z zawodników, po której odbędzie się ostatni trening przed starciem z PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Corpo-like club vs family-like club ;-)
Vamos, jedziemy z nimi !