Sport: Mikayil Faye spędzi presezon z pierwszym zespołem

Dariusz Maruszczak

2 kwietnia 2024, 18:30

Sport, Daily Mail

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Mikayil Faye robi coraz lepsze wrażenie w Barcelonie. Jak donosi Toni Juanmarti ze Sportu, zapadła już decyzja, że Senegalczyk spędzi następny presezon w pierwszym zespole.

Według dziennikarza Faye będzie miał okazję pokazać, że jest gotowy na awans do pierwszej ekipy niezależnie od tego, kto będzie trenerem Blaugrany. Juanmarti pisze, że już teraz wiadomo, że 19-latek spędzi presezon z drużyną i wyleci na tournée do Stanów Zjednoczonych. Faye już rok temu uczestniczył w przygotowaniach do rozgrywek, ale bardziej ze względu na problemy kadrowe niż realne możliwości pozostania w zespole Xaviego.

Juanmarti nie wyklucza jednak, że jeszcze przed presezonem dojdzie do jakiegoś ruchu transferowego, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie Faye, ale podkreśla, że na ten moment Barcelona tego nie planuje. Mimo wszystko niektóre europejskie kluby są gotowe zapłacić za obrońcę około 10 milionów euro i zrobić dla niego miejsce w swoich zespołach, więc Barça stoi przed decyzją, czy włączyć 19-latka do pierwszego zespołu, czy też wypożyczyć go lub sprzedać z jakąś opcją odkupu.

Juanmarti twierdzi, że priorytetem Faye jest pozostanie w Barcelonie i dlatego przekłada projekt Blaugrany nad inne, być może bardziej opłacalne finansowo opcje. Senegalczyk musi mieć jednak wytyczoną dobrą drogę rozwoju w klubie i otrzymać niezbędne zaufanie. Tymczasem Chris Wheeler z Daily Mail twierdzi, że Manchester United obserwuje Faye, a Sport łączył defensora z Niceą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chciałbym pogratulować wygrania tutulu U12 i U16 FC Barcelonie. Szkoda ze nie ma artykulu o tym. Emocji co niemiara.

Wreście obrońca że strzałem, który chętnie uderzy z daleka

Taki trochę Desailly, jak się przyjrzeć bliżej.

Mógłby dostać szansę debiutu w tym sezonie

Pora szlifować diamenty! Jeszcze dodać do tego, że ostatnio zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Senegalu i pyknął brameczkę!

Co to za jakiś niesłychany wysyp talentów w Barcy?
Jeszcze, żeby to samo szło powiedzieć o Xavim - tzn. o wysypie jego talentów taktycznych w meczu z PSG.