Oficjalnie: Komitet Apelacyjny podtrzymuje zawieszenie Xaviego [Aktualizacja 12:00]

Dariusz Maruszczak

27 marca 2024, 12:00

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Komitet Dyscyplinarny Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej podjął decyzję ws. kary dla Xaviego za czerwoną kartkę otrzymaną przez niego w meczu z Atlético. Trener Barcelony w najbliższych spotkaniach będzie mógł być jedynie na trybunach.

Zgodnie z przewidywaniami na Xaviego została nałożona kara dwóch meczów zawieszenia. Komitet Dyscyplinarny odrzucił argumenty Blaugrany i podtrzymał konsekwencje dyscyplinarne za działania wymienione w protokole sędziowskim. Xavi został ukarany czerwoną kartką za kwestionowanie decyzji arbitra w sposób krzykliwy, przy wykonywaniu lekceważących gestów.

Tym samym pierwszy szkoleniowiec nie poprowadzi zespołu w pojedynkach z Las Palmas i Cádizem. Xaviego zastąpi jego brat Oscar Hernández, który do tej pory przynosił szczęście Barcelonie. Trener Blaugrany będzie za to na ławce w starciu z Realem Madryt, o co także były pewne obawy. Ponadto Barça została ukarana grzywną opiewającą na 700 euro, a Xavi będzie musiał zapłacić 600 euro.

AKTUALIZACJA

12:19 Jak podaje Cadena COPE, Barcelona zamierza złożyć odwołanie ws. kary nałożonej na Xaviego.

Środa, 27 marca
12:00 Komitet Apelacyjny podtrzymał dwumeczowe zawieszenie Xaviego. Nie będzie go na ławce w meczach Barça - Las Palmas i Cádiz - Barça.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (48)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze
« Powrót do wszystkich komentarzy