Media: Barcelona odwołała się od żółtej kartki dla Xaviego w meczu z Atlético [Aktualizacja 15:42]

Mateusz Doniec

19 marca 2024, 15:42

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Chociaż początkowo Klub nie planował złożenia odwołania w sprawie odesłania Xaviego Hernándeza na trybuny Civitas Metropolitano podczas meczu Atlético Madryt - FC Barcelona, według dziennika Sport, zmieniono zdanie w tej kwestii.

Jak informuje Sergi Capdevila, służby prawne FC Barcelony ostatecznie będą argumentować za tym, aby Komisja ds. Rozgrywek cofnęła jedną z żółtych kartek pokazanych Xaviemu. Potwierdzają to też inne media. Warto przypomnieć, że trener otrzymał drugą żółtą kartkę zaledwie kilka minut po pierwszej. Więcej szczegółów zarówno na temat tego, co zawarto w aktach, jak i co uchwyciły kamery w tym artykule.

Czerwona kartka, jaką otrzymał Xavi w meczu z Atlético, oznacza, że trener Barcelony nie będzie na ławce rezerwowych w dwóch następnych spotkaniach z Las Palmas i Cádizem. Jak podaje David Salinas z dziennika Sport, szkoleniowcowi grozi jednak absencja również w El Clásico.

Aktualizacja

15:42 Według Victora Navarro z COPE klub argumentuje swoje odwołanie następująco: "Postawa Xaviego w żaden sposób nie stanowi braku szacunku ani obrazy. Jego reakcja jest wynikiem nerwów w danej chwili i nie ma w niej obrazy ani protestu godnego kary".

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszyscy wiedzą że sędziowie w Hiszpanii to jedno nieporozumienie, często swój boiskowy autorytet próbują budować rzucając kartkami na lewo i prawo. Piłkarze i trenerzy muszą próbować powstrzymać emocje bo kończy się to głupią kartką od jakiegoś beznadziejnego gwizdaka. Jak już napisałem w innym komentarzu dotyczącym kartek Xaviego, czekam jak w Hiszpanii wprowadzą sędziów stadionowych którzy będą biegali z czerwonymi kartkami po trybunach i wyłapywali kibiców którzy krytykują sędziego. Ochrona wyprowadzi takiego za bramę i dostanie dwa mecze zakazu wstępu na stadion. A to odwołanie nie ma sensu, nie przyniesie efektu. Znając życie to może poskutkować większą karą dla Xaviego i dalszym polowaniem na niego z kartkami.

Za co on dostał tą drugą ? Gdzieś tam widziałem że niby pyskował czy coś do technicznego. Ale to już jest powód do kartki czerwonej?

po co się odwoływać jak zarazi tak zostanie wyrzucony na trybuny xD

Jego nieobecność na ławce trenerskiej to żadna strata. Kara zasłużona, więc to odwołanie na nic się zda.

Spokojnie. Oskar Kloppnandez poprowadzi Xaviniete
Komentarz usunięty przez użytkownika

Najpierw Xavi pajacuje przy lini i pyszczy sie o wszystko a potem klub walczy żeby go przywrócić. Jedno i drugie bez sensu.

My zawsze się odwołujemy, zawsze bez efektów.

Tak jest, o swoje trzeba walczyć.

Jakby był trenerem prześcieradeł to mógłby powiedzieć, że padł ofiarą rasizmu i żadna kartka mu się by nie należała a jeszcze by czerwoną sędziemu dali.No i czawi musiałby się pomalować na minimum brązowo,by skarga została uznana nawet będąc trenerem śmietankowych.
konto usunięte

Za 2 dni:
"Komisja Rozgrywkowa nie anulowała kartki Xaviemu, ale nałożyła kolejny mecz pauzy dla szkoleniowca" :D