Klub wydał komunikaty medyczne ws. Pedriego i De Jonga

Mateusz Doniec

4 marca 2024, 12:52

FCB

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Zarówno Frenkie de Jong, jak i Pedri musieli opuścić boisko w meczu z Athletikiem z powodu kontuzji. Barcelona wydała właśnie komunikat w ich sprawie.

"Frenkie de Jong doznał skręcenia więzadła bocznego w prawym stawie skokowym, a Pedri ma kontuzję prawego mięśnia czworogłowego" - pisze w oficjalnym komunikacie medycznym FC Barcelona. Klub nie podaje terminów ich powrotów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

4-5 tygodni przerwy to połowa kwietnia czyli już raczej w naszym przypadku będzie granie o pietruszkę. 3 z 4 podstawowych pomocników nam wypadło. O ile Gavi i de Jong to urazy mechaniczne, to to co się dzieje z Pedrim wygląda tragicznie. On jest kontuzjowany częściej niż Dembele, chociaż Komara udało się ogarnąć to może i Pedri jeszcze wróci do zdrowia. Myślę że w przypadku Pedriego nie ma już sensu go forsować w tym roku. Zaczęli pracować z jakimiś specjalistami z zewnątrz a sytuacja się powtórzyła, klub milczy na temat kontuzji, więc cholera wie gdzie jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Może najzwyczajniej w świecie Pedri nie ma predyspozycji do gry przy takich obciążeniach i tyle.

Jak nie podają terminu to może być grubo. Swoją drogą tyle treningów na zwiększenie masy miesniowej u Pedriego tyle planów, stopniowego wdrażania i znów kontuzja mięśniowa.

Takiej kontuzji jak ta De Jonga czy Felixa wcześniej, spokojnie można uniknąć, odpowiednio wzmacniając stawy i więzadła.
Szkoda, że u nas po takich sytuacjach, zawsze musi zawodnik wypadać na minimum dwa miesiące.

wysilili się z tymi informacjami

To De Jong kontuzja jak ostatnio Felix więc z miesiąc przerwy, a Pedri zależy czy ten mięsień naciągnięty, naderwany lub zerwany, ale myślę że raczej naderwany i dwa miesiące z głowy.