Chadi Riad: Jeśli Barcelona się zgłosi to… nie wiem

Dawid Lampa

2 marca 2024, 10:50

Besoccer

1 komentarz

Fot. Getty Images

Chadi Riad przebywa aktualnie na wypożyczeniu w Betisie. Po aktualnym sezonie klub z Sewilli ma możliwość wykupienia piłkarza za 3,5 miliona euro. Natomiast Barça będzie mogła odkupić Marokańczyka po kampanii 2024/25 za 7 milionów euro. Chadi udzielił kilku wypowiedzi dla portalu Besoccer, w tym na temat swojego powrotu do Barcelony.

Dziennikarz: Jak doszło do możliwości transferu do Betisu?

Chadi Riad: Rozmawiałem z moim agentem i myślałem, żeby iść do Włoch, do Serie B... To dobre drużyny, ale nie z jakością i poziomem Betisu. Kiedy przyszła do nas ta oferta, zgodziłem się bez zastanowienia, choćbym miał być czwartym, czy piątym stoperem do gry. (...) Zdobyłem wiele doświadczenia, którego mi brakowało, bo przychodziłem z Primera RFEF [trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii, przyp. red.] i jestem bardzo zadowolony. Prawda jest taka, że nie pomyliłem się, przychodząc do Betisu.

Da się zauważyć skok poziomu w treningach przedsezonowych?

Mimo że grałem w Barçy B, to zawsze chodziłem na treningi z pierwszą drużyną. To gwiazdy, zawodnicy najwyższego poziomu. Kiedy tu przyszedłem, byłem zdumiony poziomem Isco i Fekira. Ale wiedziałem już, jak się dostosować do takiego rytmu.

Chciałbyś kontynuować grę w Betisie? 

Ja po prostu pracuję dzień po dniu. Przygotowując się mentalnie, myślę o tym, co jest teraz, bo gdy skupiasz się na innych rzeczach, kończysz zdekoncentrowany i dzieją się złe rzeczy. Mój umysł działa na bieżąco. Betis teraz jest moją drużyną. Będę dawał z siebie sto procent dla tej drużyny i będę to kontynuował. Później, jak przyjdą inne rzeczy, będę musiał zdecydować. Na razie skupiam się na tym, co jest teraz.

Czy masz na myśli Barçę? Śledzi twoje postępy?

Nie, myślę tylko o Betisie. Teraz to jest moja drużyna i to tyle. Jeśli Barcelona się zgłosi, to... nie wiem... Zgłoszą się po mnie lub nie. Skupiam się na teraźniejszości i Betisie.

Czy biorąc pod uwagę dużą liczbę środkowych obrońców, widzicie Riada jako opcję do kadry Barçy?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Znacznie lepiej byłoby mieć Riada niż Inigo który nie jest w stanie 5 meczów z rzędu zagrać