Xavi: Jutro kolejna próba ognia

Dawid Lampa

2 marca 2024, 13:54

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Xavi Hernández odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Athletikiem. Poniżej prezentujemy najciekawsze pytania. Zapis pełnej konferencji prasowej pojawi się wkrótce.

[Xavi Lemus, TV3] Czy uważasz, że po bardzo dobrym meczu z Getafe zespół jadąć na San Mamés ma okazję pokazać, że wreszcie "kliknęło", tak jak oczekiwałeś tego zarówno ty, jak i kibice przed ostatnią częścią sezonu?

Xavi: Tak, zdecydowanie. Myślę, że to idealne miejsce do zagrania dobrego meczu, do pokazania intensywności, wyrównania ich [Athletiku] intensywności, wiary. Myślę, że to drużyna z duszą i my będziemy chcieli dorównać im w tych wartościach. Będziemy próbowali zagrać jak najlepsze spotkanie. Z Getafe znaleźliśmy swoją grę, rozumieliśmy, że musimy atakować wolne przestrzenie. Jutro z pewnością, tak jak zawsze drużyny Ernesto [Valverde], będą naciskać, zwłaszcza na swoim boisku i może być wiele przestrzeni za linią obrony. To mecz, który na pewno będzie trochę podobny do tego, co spotkało nas tydzień temu z Getafe. Z tego powodu to jest dla nas moment, żeby znów znaleźć swoją grę, żeby wreszcie znaleźć tę ciągłość, której nam brakowało na przestrzeni sezonu i żeby zagrać bardzo dobry mecz. To wielka okazja, żeby zdobyć trzy punkty.

[Santi Ovalle, Cadena SER] Na początku tygodnia mówiło się, że możesz zmienić zdanie i nawet Deco powiedział, że zostawia na to otwartą furtkę. Chciałem spytać, czy zmieniło się coś w kontekście tego, co ogłosiłeś? 

Nie, nie. Na dziś nic się nie zmieniło. Nie ma tematu. Krok po kroku i skupiam się na jutrzejszym meczu z Athletikiem, i nic więcej. Na dziś nie ma żadnej zmiany.

[Guillem Borràs, Iniestazo] Drużyna zrobiła krok do przodu pod względem gry od momentu twojej decyzji. Czy myślisz, że od tego czasu zespół zrobił także postęp na płaszczyźnie mentalnej, który jest bardziej widoczny niż to, co piłkarskie i którego sam oczekiwałeś?

Tak, widzę to dobrze w drużynie. Widzę ich bardziej odpowiedzialnych, rywalizujących, grających intensywniej, z większą dynamiką, zarówno z piłką, jak i bez niej. Cóż, myślę, że teraz mamy bardzo dobry moment. Ale trzeba to pokazywać mecz za meczem, krok po kroku. Jutro jest kolejna ważna próba ognia, bo to bardzo trudny wyjazd. Widzimy, jak wygląda teraz Athletic. Cóż, ale uważam, że drużyna dotarła do takiego momentu, że może pokazać, że potrafi wygrać jutro na San Mamés.

Pełny zapis konferencji prasowej pojawi się wkrótce.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz Real Madryt - FC Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

https://bit.ly/RealBarcelonaMecz

Gramy u nich więc to minus a do tego agresywna gra rękami i faule na które sędzia pozwala. Więc obstawiam przegrana 2-1 lub 3-0
Obstawiam remis takie 2:2 nie będzie to zły wynik ale wiadomo jeden punkt do przodu

...ale co będzie jutro, tego nie wie nikt :D

Co raz bardziej boję się jutra

I oby się nie zmieniło. Xavi out.

Czy wypowiedź " Na dziś nie ma żadnej zmiany..." może oznaczać, że "jutro" lub "pojutrze" zmiana może nastąpić? :-/