Mundo Deportivo: Barça traci kolejnego ważnego dyrektora

Dawid Lampa

26 lutego 2024, 21:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Maribel Meléndez, dyrektorka ds. korporacyjnych, odejdzie z klubu. Poinformowała o tym Joana Laportę w ostatnich tygodniach. Była ona ważną osobą w negocjacjach w sprawie finansów na projekt Espai Barça.

Jak dowiedziało się Mundo Deportivo ze źródeł związanych z klubem, Barcelona w najbliższych dniach może stracić jedną z najważniejszych osób w strukturach projektu Espai Barça. Dyrektor ds. korporacyjnych, Maribel Meléndez w najbliższych dniach ma opuścić klub. Przed i po ostatnim meczu z Getafe na Montjuïc jednym z tematów rozmów w niektórych grupach oficjeli było właśnie jej odejście. 

Dyrektorka ma opuścić struktury klubu z powodów osobistych. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. W Barcelonie uważa się to za wielką stratę ze względu na profesjonalizm Meléndez oraz jej rozeznanie w sprawach klubu. W dniu przedstawienia umowy finansowej dot. projektu Espai Barça była obecna na konferencji prasowej wraz z Joanem Laportą, Eduardem Romeu (wiceprezydent) i dyrektorem ds. finansowych Manelem del Rio.

Strata Meléndez będzie o tyle bolesna, gdyż ze względu na brak stanowiska dyrektora generalnego po odejściu Ferrana Revertera (dwa lata temu), to ona jest jednym z najważniejszych dyrektorów w klubie. Nie jest to również pierwsze odejście z Barcelony osoby, która była zaangażowana w Espai Barça. Wcześniej struktury klubu opuścili Jordi Llauradó, Ramón Ramírez (obaj byli dyrektorami projektu), a także Alex Barbany (dyrektor wykonawczy).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zostaną sami swoi i kuzyni.

Teraz wielu pisowców z dyplomem "MBA" jest zwalnianych z SSP. Zapewne zaraz większość światowych gigantów rzuci się na te rodzynki. Ale póki co Barca ma szanse być pierwsza :-DDD

Kurcze ja nie wiem czy najważniejszą cechą w byciu dyrektorem jest profesjonalizm. Rozeznanie w klubie tak, bo wie w których szafach są trupy. No nic chyba znowu czas na Linkedin.

W klubie panuje optymizm.

Statek "FC Barcelona" tonie.
Można zadać pytanie jaka jest w rzeczywistości sytuacja finansowa i instytucjonalna klubu skoro powoli poszczególne "myszy" uciekają ze statku. Czy nie jest tak, że Laporta to de facto likwidator?

Odejście pracownika to normalna kolej rzeczy.
Natomiast bardziej przeraża brak ewentualnego zastępstwa.

Spokojnie, Laporta zajrzy w Facebooku na listę swoich znajomych i na pewno kogoś znajdziemy

Przedłużą umowę z Sergim. Będzie grającym dyrektorem kapitanem.

Laporta na pewno ma jakiegoś kuzyna czy szwagra na zastępstwo.

Coś dużo osób związanych z projektem Espai Barca odchodzi. Czyżby coś nie ciekawego się tam działo za kulisami?

ten klub juz jest prawie bankrutem zero pomyslu na lepsze czasy zero projektu sportowego dramat

Rome wasn't bulid in a day. Trust the process.