Czy Rafa Márquez zostanie w Barcelonie?

Dariusz Maruszczak

23 lutego 2024, 08:45

Mundo Deportivo, Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Rafa Márquez był przymierzany przez niektóre media do zostania następcą Xaviego. Obecnie wydaje się, że Barcelona obrała kierunek niemiecki lub włoski w tym zakresie, ale klub i tak będzie musiał podjąć decyzję co do dalszej współpracy z meksykańskim szkoleniowcem.

Jak donosi Gabriel Sans z Mundo Deportivo, Barça stawia na przedłużenie kontraktu Márqueza, który wygasa w czerwcu 2024 roku i nie ma w nim żadnych dodatkowych opcji prolongaty. Zgodnie z tymi informacjami ostateczne negocjacje zostały odłożone do końca sezonu, ale klub jest zadowolony z pracy 45-latka i zamierza związać się z nim na dłużej.

Zdaniem Sansa nie zmienia tego nawet złość Barcelony na reklamowanie przez Márqueza zakładów bukmacherskich w mediach społecznościowych. Klub miał zareagować w tej sprawie, ponieważ jego zdaniem takie wpisy naruszały wewnętrzny regulamin. Ostatecznie szkoleniowiec usunął je po niedługim czasie.

Z kolei Ivan San Antonio ze Sportu twierdzi, że przyszłość Márqueza nie jest przesądzona. Barcelona nie zamierza podejmować decyzji z wyprzedzeniem i choć jest zadowolona z pracy Meksykanina, to w klubie pojawiło się sporo złości na szkoleniowca za wspomnianą reklamę oraz jego wypowiedzi o możliwym zastąpieniu Xaviego.

Sans dodaje również, że Márqueza nie ma na liście przyszłych kandydatów do zostania trenerem pierwszego zespołu. Gdyby pojawiła się pilna potrzeba, mógłby jednak objąć to stanowisko. Na razie faworytami wydają się tacy szkoleniowcy jak Hansi Flick czy Roberto De Zerbi, choć nazwisko Thomasa Tuchela też może pojawić się w tej grze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stawiam, że jeśli nie zwariuje, to zostanie. Oczami wyobraźni widzę kluby zabijających się o trenera z dwuletnim doświadczeniem na poziomie 3 ligi hiszpańskiej. Do tego z wyrokiem za bycie w kolumbijskim kartelu. Z ciekawości czy sankcje ekonomiczne podjęte względem Marqueza działające na terenie USA już się przedawniły czy dalej nie może prowadzić interesów z obywatelami USA i dostać wizy? xD

Jeśli ostatecznie zostanie to według mnie będzie oznaczało dalsze obniżenie standardów moralnych panujących w klubie.

Wg mnie Barcelona powinna poczynić możliwie duże starania aby nie odszedł bo wykonuje swooją pracę bardzo dobrze. Za rok możemy hipotetycznie być w tej samej sytuacji po jakimś Flicku i jakiś backup trenerski by się przydał, szczególnie że świetnie przygotowuje talenty do gry w pierwszym zespole (czego brakowało w osatnich latach u niektórych trenerów prowadzących rezerwy).

Tia. Same orły przylecą za Xaviego. Oby nie okazay się być pingwinami.