Media: Znany jest termin, kiedy Dani Alves usłyszy wyrok

Grzegorz Skowronek

21 lutego 2024, 14:45

Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Dani Alves przebywa w areszcie od 20 stycznia 2023 roku, po oskarżeniu go o napaść na tle seksualnym na młodą kobietę w klubie nocnym Sutton w Barcelonie 30 grudnia 2022. Prokurator wnioskuje o 9 lat pozbawienia wolności dla Brazylijczyka, natomiast oskarżyciel prywatny, reprezentujący pokrzywdzoną w procesie, chciałby, aby Alves otrzymał maksymalną karę, która grozi za ten czyn - 12 lat pozbawienia wolności. Znany jest już termin, kiedy zapadnie wyrok w sprawie.

Początkiem lutego odbyły się przesłuchania, podczas których Dani Alves złożył swoje wyjaśnienia. Dziennik Sport, powołując się na El Periódico, donosi, że Alves usłyszy werdykt jutro, czyli 22 lutego 2024 o godzinie 10:00 w sądzie w Barcelonie. Brazylijczyk do siedziby sądu zostanie przewieziony przez Mossos d'Esquadra. Jest to formacja katalońskiej policji.

Od jutrzejszej decyzji sądu obie strony będą mogły złożyć odwołanie do wyższej instancji, ktorą będzie Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Katalonii. Ten w ciągu kilku miesięcy będzie mógł wydać swój osąd. Tak więc sprawa może jeszcze trwać przez dłuższy okres.

Na jutrzejszą rozprawę wezwane zostały wszystkie strony biorące udział w postępowaniu: prokurator Elisabet Jimenez, oskarżyciel i prawnik pokrzywdzonej Ester García, obrońca Alvesa Inés Guardiola i sam piłkarz.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz Real Madryt - FC Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

https://bit.ly/RealBarcelonaMecz

Tak coś czuję że 10 wyłapie...
Komentarz usunięty przez użytkownika