Czy Barcelonę stać na Diona Lopy'ego?

Dariusz Maruszczak

12 lutego 2024, 16:45

Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Gabriel Sans z Mundo Deportivo bardzo dużo pisze ostatnio o Dionie Lopym, którym Barcelona jest zainteresowana. Według dziennikarza Almería zakłada, że będzie musiała sprzedać swojego pomocnika, ale klub z Andaluzji jednocześnie podkreśla, że jego cena nie będzie niska.

Jak podaje Sans, klauzula odejścia Lopy’ego opiewa na 40 milionów euro. Mało prawdopodobne, żeby ktoś miał wyłożyć aż taką kwotę za piłkarza ostatniej drużyny w tabeli LaLigi, ale można domniemywać, że jego cena nie będzie też niska. Almería ma bowiem solidną sytuację finansową i nie potrzebuje pilnie sprzedawać zawodników. Widmo spadku sprawia jednak, że klub przyjmuje do wiadomości konieczność rozpoczęcia negocjacji, jeśli nie uda się utrzymać.

Sans informuje, że już w zimowym okienku transferowym dwa zespoły z Bundesligi oferowały za Lopy’ego 15 milionów euro – mowa o Freiburgu i Eintrachcie. Dziennikarz twierdzi, że również Barça podjęła pewne działania, chociaż bez złożenia konkretnej propozycji ze względu na sytuację finansową klubu. Almería już ostrzega, że w kontekście lata licytacja będzie nieunikniona, ponieważ niemieckie ekipy znów mają być zainteresowane Lopym. A Barcelona też nadal ma go na swojej liście celów na następne okienko.

W tej sytuacji można się zastanawiać, czy Barcelonę w ogóle będzie stać w lecie na Lopy’ego, jeśli to on zostanie wybrany na nowego defensywnego pomocnika Blaugrany. Pewne znacznie może mieć to, że 20% ceny operacji ma trafić do poprzedniego klubu 22-latka Stade Reims, co jeszcze bardziej zwiększyłoby oczekiwania Almeríi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy Pan lop to nie będzie flop?

...Tak oni mają Bellinghama, a my marzymy by ściągnąć jakiegoś Diona Lopy'ego...

O transferach powinien zdecydować nowy trener

Interesując się takim grajkiem sięgamy dna ...

Dajmy może szanse głosu nowemu trenerowi niech sam zdecyduje o składzie i transferach

Eden Hazard jest do wzięcia!

Ile Frienkiemu płaca za sezon? 37mln + bonusy! Sprzedać go to znajdzie się kasa na zawodnika i nowego trenera.

Tebas poeiedział: NIE
Temat do zamkniecia

Nas to stac na Casado albo Prima, względnie Bernala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gruby niech probuje, moze uda sie wyciagnac tego drugiego pana ze zdjecia xd

Kolejny fajny placuszek do kompletu