Sport: Laporta próbował przekonać Mateu Alemanyego do powrotu

Dawid Lampa

12 lutego 2024, 09:10

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Sport poinformował dziś, że Joan Laporta wybrał się na Majorkę, by zaproponować Mateu Alemanyemu powrót do klubu. Informacja jednak została szybko zdjęta z ich strony. Gerard Romero informuje, że klub ma zaprzeczać tej informacji. Prezentujemy jednak artykuł w takiej formie, w jakiej został opublikowany.

Ostatniego dnia zimowego okna transferowego Joan Laporta wybrał się z kilkoma jego najbliższymi współpracownikami na Majorkę, ale podróż, jak podawano, miała charakter prywatny i nie była związana z życiem klubu. Nie podano dokładniejszych wyjaśnień obecności prezydenta FC Barcelony w restauracji Mia, na wyspie w archipelagu Balearów. Kilka zdjęć pojawiło się w lokalnych gazetach i nic więcej.

Teraz możemy poznać prawdziwy powód tej tajemniczej podróży. Joan Laporta spotkał się z Mateu Alemanym, który po letnim oknie transferowym opuścił klub. Były dyrektor sportowy klubu utrzymuje świetne relacje z właścicielem tamtej restauracji i ma mieszkać na wyspie od czasu opuszczenia Barcelony. Nie pojawił się jednak na żadnym zdjęciu, które wyszło do mediów.

Według wielu źródeł sprawdzonych przez Sport można potwierdzić, że spotkanie to miało na celu zaproponowanie Mateu Alemanyemu powrotu do klubu przez Joana Laportę. Prezydent bardzo dobrze wspomina współpracę z dyrektorem sportowym i chciał przywrócić go do klubu, by załatać lukę, która do tej pory istnieje po jego odejściu. Alemany mógłby pomóc nie tylko, jeśli chodzi o kwestie sportowe, ale także w sporze o Superligę. Na dziś posadę dyrektora sportowego sprawuje jednak Deco.

Jak można było się spodziewać, Mateu Alemany odrzucił propozycję. Jego plany życiowe nie zakładają powrotu do Barcelony, a ścieżka zawodowa ma iść w inną stronę. Rozważał dołączenie do struktur klubowych Atlético Madryt, czy ewentualny atak na prezydenturę w RFEF (Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej). Oferta Joana Laporty została więc od razu odrzucona przez byłego dyrektora sportowego Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To takie Barcelońskie … wymienić fachowca na Deco … bo ma DNA i pił z
Laporta kiedyś, a potem prosić o powrót

Słuchaj Mateu, w sumie głupia sprawa wyszła.

Się nie spotkali, ale oferta została od razu odrzucona...

Tonący brzytwy się chwyta

To przywiązanie Laporty do tych samych postaci jest niepokojące. Prezydent powinien mieć jakiś plan a nie ciągle mieć w głowie te same nazwiska. Potwierdza się, ze Laporta to bardziej polityk niż prezydent.

Wymiana Cruyfaa i Alemanego na Deco to porażka zarządu

mi w całej tej układance brakuje bardziej Planesa i Cruyfa

Wymienić Alemanego na Deco. Masterclass Laporty.