Analiza bramek w meczu z Athletikiem

Adam Krawczyk

27 stycznia 2024, 14:15

4 komentarze

Fot. Getty Images

Kontynuujemy nasz cykl, w którym analizujemy strzelone i stracone bramki przez FC Barcelonę. Kolejnym spotkaniem, w którym pod lupę weźmiemy gole, jest starcie w Copa del Rey z Athletikiem, które zakończyło się porażką drużyny z Katalonii 2:4. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, zostawiania komentarzy i dyskusji.

Bramki stracone

1:0, Gorka Guruzeta

Akcja, w której Barcelona traci pierwszą bramkę zaczyna się od straty Lamine’a Yamala na własnej połowie. Jego niecelne podanie przejmuje Nico Williams.

 

Yamal, próbując odzyskać piłkę, wybija ją spod nóg Nico prosto do Guruzety. Gündoğan wraca i zajmuje nominalną pozycję, ale jest to krycie jedynie strefowe.

 

W pole karne piłkę dośrodkowuje Yuri Berchiche przy biernej postawie Koundé. W polu karnym zawiązuje się krycie: Frenkie przejmuje Oihana Sanceta, a Balde Malcoma Aresa.

 

 

Frenkie de Jong źle oblicza trajektorię i odpuszcza krycie, Balde próbuje naprawić jego błąd i wyskakuje do Sanceta, zostawiając Aresa. Jednak ma gorszą pozycję i przegrywa pojedynek.

 

Piłka spada pod nogi Aresa i Balde interweniuje, jednak Oihan Sancet dostaje piłkę i oddaje strzał na bramkę, ale Christiensen blokuje strzał. Frenkie jest bierny, przygląda się akcji, nie starając się interweniować.

Koundé i Araujo cofają się głęboko, a po dojściu piłki do Sanceta oraz po ruchu Williamsa, przez to nie ma nikogo wokół Guruzety. Futbolówka po bloku Christiensena dociera do Guzurety, który uderzeniem z pierwszej piłki strzela bramkę. Gündoğan zachowuje się biernie i widząc nieobstawionego gracza powinien go zaasekurować.

 

2:2, Oihan Sancet

Sytuacja bramkowa zaczyna się od przejścia lewym skrzydłem Yuriego Berchiche, którego kryje Yamal, Koundé asekuruje od wejścia Williamsa. Po podaniu Berchiche do Williamsa ten schodzi do środka i przejmuje go Yamal, który daje mu zbyt dużo przestrzeni do dokładnego dośrodkowania. Wydaje się, że nastąpił błąd przy przekazaniu i z tego powodu Williams miał za dużo miejsca. W polu karnym zawiązało się krycie: Christiensen -Guruzatę, Frenkie – Oihana Sanceta, Balde asekuruje ewentualne wejście ze skrzydła Aresa.

 

 

Frenkie, podobnie jak przy pierwszej bramce, nie kontroluje zawodnika, który mu ucieka, nie podejmuje próby wyskoku, a Sancet pozostawiony bez krycia strzela bramkę.

 

3:2, Iñaki Williams

Trzecia bramka zaczyna się od wejścia Mikela Jauregizara w Roberto i przejęciu piłki przez Bilbao. Strata w tym miejscu zaskakuje Barcelonę, w ustawieniu Athletic ma większą ilość zawodników w linii ofensywnej niż Barcelona w defensywie.

 

Jauregizar podaje do Asiera Villalibre’a, do którego dobiega Frenkie, ale nie próbuje odbioru, lecz stara się jedynie zamknąć korytarz podania, co ze względu na złe ustawienie się nie udaje.

 

Asier Villalibre podaje do Oihana Sanceta, od którego piłka się odbija i dobiega do niego „starszy” Williams, który strzela w słupek po czym dobija do pustej bramki.

 

4:2, Nico Williams

Ostatnia bramka gospodarzy pada po wybiciu Forta i przejęciu piłki przez Bilbao. Skrzydłem biegnie Villalibre, a Barcelona ma trzech zawodników w tej strefie. W środku jest natomiast trzech piłkarzy Athletiku bez krycia.

 

Piłkę wybija Felix, ale trafia ona pod nogi zbiegającego ze środka Oihana Sanceta.

 

Frenkie, który za nim schodzi ze środka, zostawia centralną strefę bez żadnego zawodnika Barcelony. Przy spóźnionym wślizgu Cubarsiego i biernej postawie Koundé Sancet przejmuje piłkę. De Jong i Felix starają się dogonić Sanceta, ale jest to z góry skazane na niepowodzenie. Korytarz podania nie zostaje zamknięty i następuje dokładne podanie w okolice 16. metra, gdzie jest trzech graczy Athletiku i ani jednego Barcelony.

 

Młodszy z braci Williams strzela tuż przy słupku, nie dając szans Peñii. Frenkie w momencie oddawania strzału znajduje się poza boiskiem, a Gündoğan i Fort nie zdążyli wrócić.

 

Bramki strzelone

 1:1, Robert Lewandowski

Akcja Barcelony zaczyna się od przerzutu Christiensena do Torresa. Ferran po zejściu ze skrzydła podaje do wchodzącego w pole karne Pedriego. Podanie jest lekko spóźnione, więc Pedriemu obrońca wybija piłkę spod nóg. Następuje nieprozumienie między Yurim Berchiche a Paredesem. Yuri decyduje się na wykop z pola karnego, ale Lewandowski, który idzie za akcją do końca wystawia nogę do bloku i staje się strzelcem bramki.

 

1:2, Lamine Yamal

Akcja Barcelony zaczyna się od przechwytu Koundé i zgraniu głową do Lamine’a. To zagranie na własnej połowie po indywidualnej akcji Hiszpana stanie się asystą.

 

Lamine decyduje się na akcję indywidualną w stylu Arjena Robbena. Rajd skrzydłem, by zbiec w pewnym momencie w stronę środka i szukając strzału lewą nogą.

 

Zadanie perfekcyjnie wykonane przez Lamine’a, brawa za podjętą decyzję i za bramkę.

 

Źródło: https://www.fcbarca.com/115550-athletic-barcelona-4-2-skrot-meczu.html

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od dwóch sezonów jestem za sprzedażą Frankiego. W defensywie dramat, w ofensywie zero, w kreacji brak kluczowych podań. To dziwne, że z jego potencjałem nie daje rady w FCB.
« Powrót do wszystkich komentarzy