Atlético zrównuje się punktami z Barceloną

10 grudnia 2023, 16:08

1 komentarz

Atlético podniosło się po porażce z Barceloną i pokonało Almeríę 2:1. Tym samym Rojiblancos zrównali się punktami z katalońskim klubem w LaLidze.

Atlético dość szybko ustawiło sobie tę rywalizację. Bramka Antoine’a Griezmanna w 6. minucie nie została jeszcze uznana ze względu na spalonego Francuza, ale już w 17. minucie gry wynik otworzył Álvaro Morata po tym, jak ograł rywala, a później również bramkarza. Dzięki temu Rojiblancos zostali jedyną drużyną w Europie, która ma dwóch piłkarzy z 13 golami strzelonymi w tym sezonie (obok Moraty również Griezmann, który dziś odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza listopada w LaLidze). Parę chwil później było 2:0. Tym razem do siatki trafił Angel Correa, który wpakował piłkę do bramki po podaniu Marcosa Llorente.

Wynik utrzymał się do przerwy, a w drugiej połowie Atlético było już bardzo pewne siebie, co odzwierciedliło się zdjęciem z boiska Moraty i De Paula. Szybko się to zemściło, bo po kilkudziesięciu sekundach gola kontaktowego strzelił były gracz Rojiblancos Leo Baptistao. Almería próbowała odrobić straty, ale bez powodzenia, a była nawet blisko utraty kolejnego gola. Atlético wygrało 2:1 i zrównało się punktami z Barceloną, ale ma korzystniejszy bilans bramkowy od Katalończyków i dlatego to własnie zespół Diego Simeone zajmuje trzecią lokatę w LaLidze.