Real Madryt traci punkty na Benito Villamarín

Mateusz Doniec

9 grudnia 2023, 18:30

17 komentarzy

Real Madryt zremisował dziś na wyjeździee z Realem Betis 1:1 po golach Jude'a Bellinghama i Aitora Ruibala. Jeśli Barcelonie uda się pokonać w niedzielę Gironę, zbliży się w tabeli do Królewskich na dwa punkty.

Pierwsza połowa była dość wyrównana z okazjami po obu stornach boiska. Piłka  nie wpadła jednak do siatki. Dopiero w drugiej połowie, w 53. minucie wynik otworzył niezawodny Bellinhgham, który wykorzystał kapitalne podanie nad obrońcami Brahima Díaza. W 66. minucie odpowiedzieli gospodarze za sprawą Aitora Ruibala, który kapitalnie przemierzył z dystansu. Blisko gola był jeszcze w 90. minucie Isco, lecz piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Mecz zakończył się zatem remisem 1:1.

Tym samym po 16 rozegranych meczach Real Madryt prowadzi w tabeli LaLigi z dorobkiem 39 punktów, mając tymczasową przewagę nad Gironą w wysokości jednego punktu oraz nad Barceloną w wysokości 5 oczek. Jutro o godzinie 21:00 obie te drużyny zagrają ze sobą na Montjuïc. Jeśli więc Dumie Katalonii uda się wygrać, zbliży się do Girony na jeden punkt i do Realu na dwa oczka.

Za tydzień Real Madryt zmierzy się na Bernabéu z Villarrealem, Barça zagra na Mestalla z Valencią, Girona podejmie u siebie Alavés, a czwarte w tabeli Atlético zmierzy się z Athletikiem na San Mamés.

Dziś pisałem że real straci i stracił
Jutro my za to gładko 3:0 pykniemy city v2

jestem 300% pewny, ze ci co teraz mowia jaki to Riad ma potencjal widzieli go po raz 1 w tym meczu.

Co do abde to niestety nue widać żeby się rozwijał. Co innego Riad, bardzo dobry występ.

Sędzia co mógł to pomógł Realowi, szkoda że Henrique tak późno wszedł bo mógłby trochę namieszać

Robert musisz!!

Jak można było sprzedać chłopaka z takim potencjałem jak Chadi Riad?

Raczej "Betis traci punkty u siebie". To 1:1 to naprawdę najniższy wymiar kary dla śmietany