Dr Castillo: W przypadku Ter Stegena najlepiej byłoby poczekać trzy miesiące

Mateusz Doniec

9 grudnia 2023, 09:15

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Doktor Víctor Castillo, chirurg kręgosłupa współpracujący z dr. Juanjo Martínezem, osobistym lekarzem tenisisty Carlosa Alcaraza, wypowiedział się na temat czasu rekonwalescencji Marca-André ter Stegena. Jego zdaniem mowa nawet o trzech miesiącach pauzy.

Dr Víctor Castillo: Jeśli operacja przebiegła pomyślnie, a przypuszczam, że tak, od samego początku będzie czuł się bardzo dobrze. Będzie mógł chodzić i wkrótce zacznie trochę ćwiczyć. Za trzy tygodnie pływanie, jazda na rowerze...

- Kolejną rzeczą jest powrót na boisko. Moim zdaniem najlepiej byłoby poczekać trzy miesiące. W przypadku, gdy tak ważne będzie [dla Barcelony], aby grał, jeśli będą widzieć, że czuje się dobrze, może zagra już po dwóch miesiącach, ale będzie to pochopne. Normalny pacjent nie grałby już po dwóch miesiącach.

Jeśli wierzyć słowom dr. Castillo, Ter Stegen wróciłby do gry dopiero na początku marca. Oznaczałoby to, że Niemiec mógłby być dostępny na rewanżowe mecze 1/8  finału Ligi Mistrzów, które zaplanowano na 5-6 lub 12-13 marca. Terminy pierwszych meczów to 13-14 i 20-21 lutego.

Jeśli jednak Duma Katalonii będzie chciała zaryzykować i przyspieszy czas rekonwalescencji bramkarza do  dwóch miesięcy, wróciłby on na początku lutego, kiedy to Barça zagra z Alavés i Granadą. Na ten okres przewidziano też pierwszy mecz półfinału Pucharu Króla, lecz Ter Stegen i tak by w nim prawdopodobnie nie zagrał.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trwa na żywo FCBarca.com On Tour 2 - Napoli #21
Rafał Kowalczyk x Michał Gajdek prosto z Neapolu
Zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=Hg-KXOJPCxw

MATS niech wyleczy się na 110 % póki co niech jest Peńa !

Po operacji przepukliny pelne zrosniecie nastepuje po 3 miesiacach.

Zastanawiajace jest to o jakim urazie jest mowa Totalna cisza !! Nie zastanawia to nawet autora artykulu? Bo mnie bardzo co sie stalo na zgrupowaniu ze chlop musial przejsc operacje!!!! Jest w hu.... Dziwne

Powoli dopuszczam myśl, że ter Stegen grał z jakimś problemem od miesięcy i teraz był już postawiony pod ścianą.

Marc niech wypoczywa, Penia niech broni. To nie jest przypadkowy bramkarz, wierzę w niego. W Turcji bardzo dobrze sobie radził, ma na koncie występy na poziomie pierwszej ligi czy pucharach. Da radę. Nie ma sensu nic przyspieszać, bo można Marcowi karierę skrócić.

Jeśli tak wypowiada się fachowiec to nie ma co się śpieszyć bo wiemy jak to bywa z tymi "niespodziewanymi" szybszymi powrotami. Miejmy nadzieję że Inaki da radę, wychodzi na to że łapie pewność siebie i dobrze zastąpi MATSa, który jest nam potrzebny zdrowy a nie grający na granicy ryzyka odnowienia kontuzji.

Niech oni nic nie przyśpieszają.

Pozostaje życzyć zdrowia i liczyć na bezpieczny dla piłkarza powrót do piłki. Te problemy zdrowotne ter Stegena to jakaś tajemnica poliszynela bazująca często na domniemanej wiarygodności źródeł informacji.
Liczę że Barcelona nie będzie chciała niczego przyspieszać, a jednocześnie Pena pokaże na co go stać. Zawsze bardzo liczę na takich piłkarzy jak Pena, którzy nawet 10 lat ciężko pracują aby mieć swój moment taki jak ma teraz. Trzymam kciuki.