Analiza bramki w meczu z Atlético Madryt

Adam Krawczyk

6 grudnia 2023, 17:45

2 komentarze

Kontynuujemy nasz cykl, w którym analizujemy strzelone i stracone bramki przez FC Barcelonę. Kolejnym spotkaniem, które weźmiemy pod lupę, jest ligowe starcie z Atlético Madryt. Zakończyło się ono zwycięstwem 1:0 Barcelony. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, zostawiania komentarzy i dyskusji.

Bramka strzelona, 1:0 - João Félix

Akcję Barcelony rozpoczyna Iñaki Peña podaniem do Pedriego, ten uruchamia dograniem Julesa Koundé, który po przejściu kilkunastu metrów prawą stroną, oddaje piłkę do cofającego się po nią Raphinhi. Barcelona przeprowadza atak w szybkim tempie, mając możliwość nadania jej odpowiedniego wertykalnego kierunku. Wszystko było to możliwe po wciągnięciu przeciwnika na swoją połowę i nieudanej próby pressingu Atlético.

Raphinha biegnie kilkanaście metrów przez wolną przestrzeń i oddaje piłkę do João Félixa. Tu trzeba docenić Lewandowskiego, który najpierw odkleja się od Witsela, a następnie absorbuje Nahuela Molinę, co daje możliwość zagrania Raphinhi do Félixa. Molina dzięki ruchowi Roberta spóźnia się z interwencją i nie udaje mu się przechwycić podania do Portugalczyka.

João Félix wypuszcza sobie piłkę w pole karne, by podcinką przerzucić ją nad interweniującym bramkarzem.

Wszystkie mecze Barcelony w Lidze Mistrzów i LaLidze za 48 zł miesięcznie w ofercie na pół roku. Oglądaj mecz z Napoli w Canal+ online.

LoMatko kolejna próba udowodnienia że ociężały i nieskuteczny Lewy jadnak jest nieoceniony dla Barcy. To ja powtórzę. Jak by był oceniony gdyby AM pyknęło 1, 2 bramki w drugiej połowie. Przy 4, czterech !!! nie trzech pudłach Lewego.