Diego Simeone o Xavim: Ten pan w ogóle nie milczy [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2023, 22:00

Movistar

13 komentarzy

Fot. Getty Images

W programie „El Dia Despues” telewizji Movistar przedstawiono różne zachowania trenerów Barcelony i Atlético w trakcie ostatniego meczu tych drużyn. Diego Simeone żartobliwie odniósł się do postawy Xaviego podczas rywalizacji.

Szkoleniowiec Barcelony przyzwyczaił już do tego, że często podejmuje polemikę z decyzjami sędziowskimi i głośno komentuje przebieg wydarzeń na boisku. Krytykował go za to m.in. José Luis Mendilibar w trakcie spotkania z Sevillą. Teraz doszło do podobnego wydarzenia z udziałem Diego Simeone, choć reakcja obu trenerów pokazuje, że mają oni dobre relacje.

Xavi domagał się pokazania drugiej żółtej kartki Césarowi Azpilicuecie po kolejnym ataku na rywala. „Musisz go upomnieć albo nie zamilknie. Ten pan w ogóle nie milczy” – powiedział z uśmiechem Diego Simeone. Widać, że Xavi również podszedł do sprawy z humorem, choć odparł, że nie pokazano kartki podopiecznemu Argentyńczyka.

W powyższym materiale mamy też wiele standardowych tekstów trenerów zachęcających do biegania, spokoju czy do większego wysiłku. Xavi zwraca w pewnym momencie uwagę Frenkiemu de Jongowi, aby nie tracił piłki. Odnośnie krytykowania decyzji sędziowskich trener Barcelony w końcu się doigrał i został ukarany żółtą kartką za kwestionowanie decyzji arbitra po odgwizdaniu dwóch kolejnych fauli jego podopiecznych pod własnym polem karnym. Xavi upierał się, że obie te sytuacje to nie były przewinienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi nie bez powodu miał prześmiewczy przydomek pierwszego ogrodnika w Katalonii. Zawsze był bezkrytyczny wobec drużyny w której grał. I dziś mam wrażenie, że nie potrafi uderzyć się w pierś w dalszym ciągu. No cóż ten typ po prostu tak ma. Jako zawodnika zawsze będę kochał i szanował, pierwszą koszulkę jaka kupiłem Barcelony miała nie bez powodu numer 6 na plecach. Ale no jako trener i człowiek bywa po prostu irytujący.

Jakbym tydzień w tydzień patrzył jak sędziowie robią mnie w ..... I to na oczach kibiców podejmują absurdalne decyzje to z pewnością miałbym jeszcze więcej tych żółtych kartek niż xavi i pewnie jeszcze więcej mówił. Wcale nie dziwię się xaviemu bo to co się dzieje w hiszpańskim futbolu przechodzi granicę ludzkiego pojęcia

I tak wolę to niż kucanie Valverde..

Zdecydowanie za dużo gada, pod względem kartek to tylko Gavi jest lepszy.
Co akurat nie świadczy dobrze o trenerze