Media: Barça nie sprowadzi żadnego nowego bramkarza

Mateusz Doniec

5 grudnia 2023, 19:30

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Klub podjął wraz z Ter Stegenem decyzję o poddaniu się operacji, aby zażegnać dyskomfort w dolnej części pleców Niemca, który wróci do gry dopiero w nowym roku. Iñaki Peña zyskał zaufanie po meczach z Porto i Atlético, jednak zastanawiano się, czy klub będzie chciał pozyskać nowego bramkarza. Dziennik Mundo Deportivo twierdzi jednak, że nie ma takich planów.

Jak donosi Roger Torelló z dziennika Mundo Deportivo, FC Barcelona nie planuje poszukiwać na rynku zastępcy Marca-André ter Stegena. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i dyrekcja sportowa mają pełne zaufanie do Iñakiego Peñi. Mimo długiego braku aktywności 24-latek rozwiał obawy w ważnych meczach z FC Porto w Lidze Mistrzów oraz z Atlético Madryt w LaLidze. W podobnym tonie wyraża się Fabrizio Romano, który podkreśla, że Blaugrana w pełni ufa Iñakiemu.

Dziennikarz wskazuje, że mimo kilku opcji na rynku jak np. David De Gea czy Sergio Asensjo, klub uznał, że nie ma potrzeby wzmacniania pozycji bramkarza. Po pierwsze dlatego, że panuje pełne zaufanie do Iñakiego Peñi, a po drugie, uważa się, że Ter Stegen wróci do gry na tyle szybko, że nie ma konieczności pozyskiwania nowego golkipera.

W najbliższych tygodniach powoływani na mecze pierwszego zespołu będą również wychowankowie Ander Astralaga oraz Diego Kochen. Może również znaleźć się miejsce dla Arona Yaakobiszwilego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

prawidłowo !! Czas na Peńe !!

Hehe, Zarząd ma pełne zaufanie bo nie ma wyjścia go nie mieć. Kasy brak.
Ciekawe co będzie w dalszych fazach CdR jak MATS wyzdrowieje i czy wtedy wrócimy do 100% zaufania do Penii.

Może pora spiąć dupę i nie ślizgać się po 1:0, grając na pół gwizdka, bo Niemiec z tyłu i tak wszystko wyjmie.
Pena jak widać ma swoją jakość i siedząc grzecznie na ławce powinien dostać szansę.
Co do reszty zespołu trzeba tak grać by nawet gdy młodemu podwinie się noga lub walnie babola, na koniec meczu trzy pkt były nasze.

Jeśli mieli by sprowadzic bramkarza to na rezerwę. Najlepsze opcje to Ledesma z Cadiz i Dimitrovski z rayo ale czy nas na nich stać. Wszystko będzie zależało od tego na kiedy będzie przewidziany powrót Matsa. Tak naprawdę mamy ponad półtora miesiąca na decyzję

Dobra wiadomość, o ile to prawda i zarząd nie wyskoczy z jakimś Asenjo czy 'Dech(e)ą'...

Jedyna sensowna decyzja jaką mogli podjąc.

Sprowadzanie bramkarza w obecnej sytuacji to byłaby kompromitacja. Oznaczałoby to, że w ogóle nie uczymy się na własnych błędach. Stawiać na Iniakiego, bo zasługuje na swoje 5 minut jak mało kto w tej drużynie!