Oficjalnie: Javier Tebas bez rywala w walce o władzę

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2023, 15:30

LaLiga, AS

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas pod koniec listopada podał się do dymisji, aby przyspieszyć proces wyborów w LaLidze (LFP). Okazuje się, że dotychczasowy prezes nie ma żadnego kontrkandydata, wobec czego został już ogłoszony tymczasowym zwycięzcą do czasu rozpatrzenia ewentualnych odwołań.

Przypomnijmy, że Tebas podjął strategiczną decyzję o podaniu się do dymisji w celu przyspieszenia wyborów zaplanowanych na początek 2024 roku. Początkowo jego kadencja miała dobiec końca 26 grudnia. Dziś Komisja Wyborcza LaLigi opublikowała komunikat, w którym potwierdziła, że nie ma innych kandydatów na stanowisko prezesa. Tym samym, po zweryfikowaniu spełnienia wymogów formalnych, ogłoszono Tebasa tymczasowym prezesem LaLigi. To już trzecie „wybory”, przy których dotychczasowy szef LFP nie ma żadnego rywala.

Teraz trwa już tylko oczekiwanie na ewentualne odwołania dotyczące procesu wyborczego. Komisja Wyborcza ma je rozpatrzyć 14 grudnia, a jeśli nie zostaną one uwzględnione, właśnie wtedy Tebas oficjalnie zostanie ogłoszony prezesem na kolejną kadencję. Stwierdzenie tego faktu może nawet nastąpić 12 grudnia, jeśli do 20:00 nie wpłynie żadne odwołanie.

Przypomnijmy, że w celu zgłoszenia swojej kandydatury w wyborach należało zebrać poparcie przynajmniej 11 z 42 klubów Primera i Segunda División. Najwyraźniej nikt poza Tebasem nie był w stanie tego zrobić, a warto dodać, że można poprzeć tylko jedną osobę ubiegającą się o stanowisko. Wieloletni prezes twierdził, że to będzie jego ostatnia kadencja, a potrwa ona do 2027 roku. Na razie jednak dalej będzie przewodzić LaLidze, a już w roli pełnoprawnego szefa tej organizacji będzie oczekiwał na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Superligi, który ma zostać ogłoszony 21 grudnia.  

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to jest większość klubów narzeka na politykę fair play a i tak on zostaję po raz kolejny przezesem...

Najlepszy, jedyny kandydat.
Gdyby nie Tebas Barca miałaby juz 3mld długów

Gdzie jest Pique?

Trzeba też powiedzieć, że wszystkie zasady jakie wprowadza tebas nie mogą być zatwierdzone bez zgody większości klubow więc jeżeli barca i real są przeciwne to inne kluby go popierają

Ale tylko on startował xd

Mafia pierolona..

JPRDL - ile ten facet ma haków?

Dekada jego rządów to powolny upadek ligi. Czy naprawdę kluby nie czują potrzeby zmian?
.

Świnia pilnuje swojego koryta.

Czyli nic się w tej lidze nie zmieni. Tebas może rządzić jeszcze przez następną dekadę lub dłużej.

Po co zmieniać jak działa hahahaha?

Wystarczy postraszyć biedniejsze kluby, że prawdopodobny kandydat będzie związany z nami lub Realem a przy głośnym temacie SL to w zasadzie daje pewną wygraną ebasowi. Gdyby realnie dało się z nim wygrać myślę, że Perez już dawno puściłby w bój Ikera.
konto usunięte

Ty no jak ch.. skoro zrezygnował to jak mogą go dopuścić by znowu był na stanowisku chore

niezły syf. Ładnie to Pique ostatnio podsumował. Z tym trollem u władzy liga będzie pikować w dół w zawrotnym tempie. To już się w sumie dzieje i to widać.

Ta LaLiga to jest jakiś Matrix. Że ta Liga jeszcze funkcjonuje w ogóle to jest dla mnie też dobra zagadka.

Poddał się do dymisji, proste nie masz prawa obejmować kolejny raz tego samego stanowiska.. Dla mnie to jest chore to co się dzieje w Hiszpanii.

Dlaczego nikt nie chce podjąć się naprawy tej ligi naprawdę tego nie rozumiem xD Tebas do końca życia może być prezesem bo i tak nikt nowy nie przychodzi. Może się nakraść zrujnować a i tak zastępstwa nie będzie.

No to nie będzie lepiej w lalidze