Roony Bardghji na celowniku Barcelony?

Bartosz Pluciński

4 grudnia 2023, 20:05

Fabrizio Romano, Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Roony Bardghji to 18-letni zawodnik FC Kopenhagi, który przykuwa uwagę wielu z grona najlespzych europejskich klubów. Według Fabrizio Romano 18-letnim Szwedem zainteresowane są m.in. Juventus, Chelsea, Bayer Leverkusen oraz FC Barcelona.

Do rozpoczęcia zimowego okna transferowego jeszcze prawie miesiąc, a sytuacja ekonomiczna Barçy wciąż jest delikatna, jednak klub nieustannie monitoruje rynek w poszukiwaniu okazji. Niedawno Athletico Paranaense potwierdziło zresztą, że Vitor Roque już zimą przeniesie się na stałe do stolicy Katalonii.

Atak Barcelony w niedalekiej przyszłości z pewnością będzie jednak potrzebował kolejnych wzmocnień, mając na uwadze choćby wiek Roberta Lewandowskiego i niepewną sytuację bohatera meczu z Atlético, czyli João Felixa. Jak poinformował Fabrizio Romano, od jakiegoś czasu skauci m.in. Barçy śledzą Roony'ego Bardghjiego, czyli prawego skrzydłowego Kopenhagi.

Szwed (urodzony w Kuwejcie) to mierzący 173 cm wzrostu 18-latek. Piłkarz, który już teraz jest jednym z najlepiej wycenianych graczy swojego zespołu, zdobył w tym sezonie 11 bramek w 28 meczach (bramka co 133 minuty), w tym jedną przeciwko Manchesterowi United.

Kontrakt Bardghjiego wygasa 31 grudnia 2025 roku, gdy wciąż będzie bardzo młody. Do tego czasu dyrekcja sportowa Barcelony może wypracować rozwiązanie, które byłoby korzystne dla obu stron. W grze o sprowadzenie zawodnika znajdują się także m.in. Bayer Leverkusen, Chelsea i Juventus.

Co ciekawe, o zainteresowaniu Szwedem przez FCB informowano już wtedy, gdy ten miał zaledwie 15 lat.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby był brazolem pewnie cena zaczynała by się od 60 mln a tak to można coś pomyśleć
« Powrót do wszystkich komentarzy