Brak profesjonalizmu i czerwona kartka Sergiño Desta [WIDEO]

Michał Gajdek

21 listopada 2023, 10:00

Fox Soccer

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergiño Dest przeżywa ostatnio naprawdę niezły okres w swojej karierze. Regularnie występuje na boiskach Eredivisie oraz Ligi Mistrzów, a holenderskie media twierdzą, że PSV Eindhoven może być zainteresowane jego wykupieniem. Trwającej obecnie przerwy reprezentacyjnej Amerykanin nie zaliczy jednak do udanych.

Pod koniec pierwszej połowy starcia pomiędzy Trynidadem i Tobago, a USA, Dest wyraził swoje niezadowolenie decyzją arbitra o przyznaniu rzutu z autu dla gospodarzy, odkopując piłkę w trybuny. Otrzymał za to żółtą kartkę, jednak sytuacja nie dobiegła na tym końca. Mimo bycia uspokajanym przez kolegów z drużyny, prawy obrońca kontynuował dyskusje z sędzią i wysłał mu "całusa", co zaowocowało... drugą żółtą kartką i wyrzuceniem z boiska. 

Zachowanie Desta miało miejsce przy stanie 1:0 dla USA. Wkrótce po jego zejściu z boiska Trynidad i Tobago wyrównał stan meczu, by następnie wyjść na prowaddzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 - mimo porażki, USA zakwalifikowało się na Copa América, dzięki wygranej 3:0 w pierwszym meczu.

Sytuacja rzecz jasna odbiła się szerokim echem w Stanach Zjedonoczonych. Antonee Robinson, kolega Desta z drużyny, określił jego zachowanie mianem "momentu braku profesjonalizmu".

Z kolei Gregg Berhalter, trener USA najpierw wskazał, że "Dest odpowie za swoje zachowanie, bo jest ono nie do usprawiedliwienia", natomiast potem łagodził sytuację, twierdząc: "nie chcę, aby to się zamieniło w polowanie na czarownice. To młody piłkarz, jest ważną częścią zespołu. Nauczy się, dojrzeje. Popełnił głupi błąd, wie o tym. Przeprosił zespół i idziemy dalej".

Jak wskazało FOX Soccer, Dest jest pierwszym od 1990 roku zawodnikiem reprezentacji USA, który otrzymał dwie czerwone kartki w jednym roku kalendarzowym. Wypożyczony z Barçy zawodnik został wyrzucony z boiska także w meczu z Meksykiem. 

Sam Sergiño Dest opublikował przeprosiny na Instagramie.

 

Za inspirację do artykułu dziękujemy Katarzynie Przepiórce z portalu Amerykańska Piłka. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Typ ma 23 lata a zachował się jak dziecko, któremu zabrano zabawkę... Jeśli w takiej błahej sprawie odcięło mu prąd w mózgu, to starch pomyśleć jak się zachowa przy jakiejś ważniejszej sytuacji. Nie lubię typa. Oby go sprzedali za jakieś rozsądne pieniądze i nara na zawsze.

To zawsze byl zbój, pamietam jak palił w ukryciu fajki z Mathieu pod Ciutat.

I pomyśleć że to za stratę piłki, co za dzban xD