Czterech piłkarzy Barcelony powołanych do reprezentacji Hiszpanii

Dariusz Maruszczak

10 listopada 2023, 11:49

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Znamy już listę piłkarzy powołanych do reprezentacji Hiszpanii na najbliższe zgrupowanie. W kadrze znalazło się czterech zawodników Barcelony.

Zgodnie z zapowiedziami selekcjoner Luis de la Fuente nie powołał Pedriego, który ma dalej pracować nad powrotem do formy w klubie. Trener reprezentacji postanowił dać za to szansę kilku nowym graczom. Wśród nich jest Iñigo Martínez, którego dobra gra w Barcelonie została zauważona. 32-latek ostatnie dwa mecze w reprezentacji rozegrał w marcu 2023 roku i w czerwcu 2022 roku. Kataloński klub reprezentują też Ferran Torres, Lamine Yamal i Gavi. Brakuje za to Alejandro Balde. De la Fuente zaprosił również na zgrupowanie kilku debiutantów: Alexa Remiro, Alejandro Grimaldo, Rodrigo Riquelme i Aleixa Garcíę.

Hiszpania w ostatnich dwóch meczach eliminacji mistrzostw Europy zmierzy się z Cyprem (16 listopada) i Gruzją (19 listopada). La Roja ma już pewny awans na turniej, ale w grze wciąż jest pierwsze miejsce w grupie. Po 6 seriach gier drużyna De la Fuente ma taki sam dorobek jak Szkocja (15 punktów) i identyczny bilans bezpośrednich starć (wygrana 2:0 i porażka 0:2), ale lepszy ogólny wynik bramkowy (19:3, a ich rywale 12:3).

Fermin López wbrew niektórym zapowiedziom nie znalazł się w składzie pierwszej reprezentacji, ale został powołany do kadry U-21 na mecze eliminacji EURO z Węgrami i Belgią. Powołanie otrzymał również Pablo Torre.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Modlić się, żeby wszyscy wrócili zdrowi.

Fati zasłużył i nie dostał

Balde to forme dostosował do Alonso. Niestety i znowu mamy mega problem na tej stronie.

Balde bez powołania? Przynajmniej odpocznie.
Íñigo powraca.

Matko i znowu ciągnie tego Gaviego i Yamala na mecze z jakimiś ogórasami zamiast dać im odpocząć. Inigo też ostatnio narzekał na zmęczenie, więc mógł dostać wolne.

Fajnie, że chociaż Pedri i Balde odpoczną. No i super, że w końcu Remiro i Grimaldo doczekali się powołań.