Mundo Deportivo: Sergiño Dest rośnie w siłę w PSV Eindhoven

Krystian Cichocki

21 października 2023, 22:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergiño Dest jest jednym z wypożyczonych zawodników Barcelony w tym sezonie, a obrońca w pełni wykorzystuje swoją szansę w PSV Eindhoven, które ma opcję wykupienia go za około 10 milionów euro.

Po dwóch latach spędzonych w pierwszej drużynie Barçy i nieudanym wypożyczeniu do AC Milanu w zeszłym sezonie Dest odgrywa główną rolę w PSV Eindhoven, a jego dobre występy nie pozostają niezauważone. Do tej pory rozegrał osiem meczów w Lidze Mistrzów i Eredivisie, na przemian na prawej i lewej obronie, a jego gra pozwoliła mu zwiększyć wartość rynkową zawodnika po raz pierwszy od lata 2021 roku.

W najnowszej aktualizacji na stronie Transfermarkt Sergiño Dest jest wyceniany na 13 milionów euro, a jego wartość wzrosła o 3 miliony w porównaniu do kwoty, która widniała przy jego nazwisku latem. Maksymalna wartość Amerykanina wynosiła 30 milionów euro latem 2021 roku, ale jego cena stopniowo spadała, aż osiągnęła wartość 10 milionów.

Mając minuty i swobodę w wykorzystywaniu swoich najlepszych cech, Dest znalazł dobry moment w PSV, aby zaprezentować swój talent i jeśli utrzyma ten poziom, nie będzie zaskoczeniem, że holenderska drużyna będzie zainteresowana podpisaniem kontraktu z prawym obrońcą po zakończeniu okresu wypożyczenia. Warto pamiętać, że Barcelona zastrzegła sobie również procent od przyszłej sprzedaży Desta w przypadku, gdyby PSV podpisało z nim kontrakt i sprzedało go w kolejnych latach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jego wypożyczenie do Milanu było skazane na porażkę, styl Milanu i bardzo szeroka kadra. Jeszcze będą z niego ludzie.

Dobry news, mam nadzieje, ze go wezma

Jak słaba liga i dominacja drużyny to i się pokazuje .

gitara dawac dyche bo jak nie to sprzedamy go za potem 500 tysi