Luis De la Fuente: Ansu Fati nadal ma tę samą iskrę

Mateusz Doniec

11 października 2023, 22:00

Marca

1 komentarz

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis De la Fuente wypowiedział się podczas konferencji prasowej przed meczem La Rojy ze Szkocją m.in. na temat dwóch piłkarzy FC Barcelony: Ansu Fatiego i Lamine Yamala. 62-latek stwierdził, że napastnik, który został wypożyczony do Brighton, nadal ma tę "iskrę" i skomentował też kontuzję 16-latka.

"Jest z nami szczęśliwy i czuje się komfortowo, a trenuje tak dobrze, że wspaniale jest na niego patrzeć" - powiedział Luis De la Fuente zapytany na konferencji prasowej o dyspozycję Ansu Fatiego. "Ma pełne wsparcie moje i federacji. Jest świetnym piłkarzem i ślepo mu ufam. Ma tę samą iskrę, którą zawsze miał" - podkreślił.

O Lamine Yamalu selekcjoner powiedział: "Miał kontuzję i istnieją protokoły federacji, które wymagają sprawdzenia zawodników. Ale najważniejsze jest to, że chciałem z nim porozmawiać. Chciałem go uspokoić, dodać otuchy i dać mu do zrozumienia, że na niego liczymy" - powiedział De la Fuente.

62-letni trener wypowiedział się też na temat samego meczu ze Szkocją: "Już sama szansa na przypieczętowanie awansu pokazuje, jak ważne są te mecze. Od ostatniego zgrupowania wiedzieliśmy, jak bardzo są ważne. Jutrzejszy mecz otwiera drzwi do kwalifikacji" - podsumował.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Watpie...........