Lamine Yamal - kolekcjoner rekordów

Michał Gajdek

9 października 2023, 09:05

Mundo Deportivo

2 komentarze

Fot. Getty Images

Lamine Yamal został wczoraj najmłodszym strzelcem bramki w historii LaLigi. Wychowanek Barcelony pobił osiągnięcie Fabrice Olingi, byłego napastnika Celty Vigo i wpisał się na listę strzelców mając zaledwie 16 lat i 87 dni. Jest to już kolejny rekord ustanowiony przez skrzydłowego.

Warto wspomnieć, że najnowsze osiągnięcie Lamine'a zostało dokonane rzutem na taśmę - w związku z przerwą reprezentacyjną, młody zawodnik we wczorajszym meczu z Granadą miał ostatnią szansę na pobicie rekordu Olingi.

Jak podaje Mundo Deportivo, czołówka najmłodszych strzelców w historii ligi hiszpańskiej przedstawia się obecnie następująco: Lamine Yamal (16 lat i 87 dni), Fabrice Olinga (16 lat i 98 dni), Muniain (16 lat i 289 dni), Ansu Fati (16 lat i 304 dni) oraz Xisco (16 lat i 353 dni).

Młody skrzydłowy Barcelony ma już na koncie również inne rekordowe osiągnięcia. Wiosną tego roku został najmłodszym debiutantem w historii Blaugrany - wszedł na boisko w meczu z Realem Betis w wieku zaledwie 15 lat i 290 dni. Z kolei w tym sezonie udało się mu również zostać najmłodszym zawodnikiem w historii seniorskiej reprezentacji Hiszpanii (16 lat i 57 dni - wcześniejszy rekord należał do Gaviego, mającego 17 lat i 62 dni), a także oczywiście najmłodszym strzelcem w historii kadry.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pan Olinga patrząc na miejsce urodzenia i dalszy przebieg kariery to może miał wtedy te 16 lat, a może 26 xD

Pamiętam identyczne artykuły o Fatim. Szkoda tej jego kontuzji.