Sergio Conceição: Pepe nie będzie dostępny na mecz z Barçą

Mateusz Doniec

3 października 2023, 17:30

Marca, AS, Mundo Deportivo

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener FC Porto Sergio Conceição odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed środowym meczem z FC Barceloną. Szkoleniowiec jutrzejszego rywala Barçy powiedział m.in. że Pepe nie będzie do jego dyspozycji, ale nie skreślił możliwości ustawienia pięcioosobowej linii obrony.

Spotkanie: To mecz Ligi Mistrzów pomiędzy dwoma klubami reprezentującymi regiony, które podnoszą imię swoich krajów w Europie i na świecie. Oba są historyczne, ale historia nie ma znaczenia. To zawodnicy będą starali się przynieść radość.

Pepe: Pepe nie będzie dostępny na jutro. Kontuzjowani są ci sami zawodnicy, co w ostatnim meczu.

Jak pokonać Barçę? Każda drużyna ma słabości, które można wykorzystać. Musimy być konsekwentni w obronie, a następnie wykorzystać niektóre słabości Barçy, aby wygrać mecz. Myślę, że są drużyną z największym posiadaniem piłki w Hiszpanii, w rozgrywkach, w których wielu to faworyzuje. Korzystają z dużej głębi, są dość niebezpieczni, są ustawieni bardzo szeroko na boisku i stwarzają trudności dla przeciwnika. Jeśli się rozciągniemy, znajdą miejsce w środku. Musimy być ostrożni w obronie, ponieważ mają indywidualności, które mogą rozwiązać grę w dowolnym momencie.

Nico González: Nico jest w trakcie procesu adaptacji i rozwoju, podobnie jak inni młodzi zawodnicy, którzy przybywają i którzy, aby się wzmocnić, muszą ciężko pracować.

Jak będzie wyglądać mecz? Będziemy cierpieć przeciwko Barcelonie, ale Barcelona również będzie cierpieć przeciwko Porto. Patrzymy na ten mecz, myśląc, że możemy i musimy go wygrać. Z pewnością siebie. Szacunek, jakim darzymy Barçę, nie musi sprawiać, że będziemy się czegokolwiek obawiać.

João Felix i João Cancelo? Félix i Cancelo to dwaj portugalscy piłkarze, którzy są częścią drużyny narodowej, z dużą jakością; tak jak większość graczy Barçy: z ponadprzeciętną jakością. Nawet najmłodszy, w wieku 16 lat, jest bardzo dobrze znany. To drużyna pełna jakości. Félix i Cancelo dodali Barcelonie opcji na pozycje, których moim zdaniem drużyna potrzebowała.

Pięcioosobowa linia obrony? To dość interesujące pytanie i odpowiem, że może tak być. Mogę trochę zepchnąć zespół do tyłu, naciskać w różnych obszarach, to zależy od określonej strategii. Oczywiście jej nie ujawnię, ale może to się zdarzyć. Chcę wygrać. Wyobraź sobie, że wygrywam, nie grając tak dobrze... Chcę wygrać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

kiedys bymm sie cieszył na taką wiadomośc , dzisiaj who cares ,aczkolwiek nie powiem z sentymentem wspominam czasy gdy pepe był jednym z naszych najbardziej zaciekłych i znienawidzonych przeciwników wiem ze był negatywnym bohaterem ale te antagonizmy miedzy barcą i realem byly wtedy wyjątkowe :)

Czemu zawsze tak jest że drużyny które na ogół grają ofensywnie jak grają z Barcą robią obrone ,,Częstochowy" ale twierdzą że my Barcy się nie bojmy.

Całe szczęście, że bez tego psychopaty...

A szkoda, może strzeliłby bramkę jak jego wielki przyjaciel z Madrytu? Może miał już nawet cieszynkę na tę okoliczność? Nigdy się tego nie dowiemy...

To Pepe jeszcze gra? Gość już ma 40... Szacunek, że mu się jeszcze chce.

Szykuje się kopanina i skromne 1-0 w wykonaniu Barcy

Kolejny zespół z autobusem.