Sport: Kolejny mecz Vitora Roque będzie już w barwach Barcelony

Krystian Cichocki

27 września 2023, 11:30

Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Vitor Roque, nowy napastnik FC Barcelony doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na osiem tygodni i na boisko wróci dopiero w koszulce Blaugrany w styczniu.

Kiedy Vitor Roque opuszczał boisko po starciu z kolumbijskim obrońcą Nico Hernándezem obawiano się, że brazylijski napastnik może mieć złamaną kość. Początkowo rozważano operację, ale po spotkaniu lekarzy Athletico Paranaense i Barcelony ustalono, że zostanie zastosowane leczenie zachowawcze. Najważniejszą kwestią dla 18-letniego zawodnika jest w tej chwili powrót do zdrowia. Jak donosi Sport, Vitor Roque nie zamierza jednak przyspieszać swojego powrotu na boisko.

Brazylijczyk skupia się już na Barcelonie, ponieważ od 1 stycznia dołączy do drużyny ze stolicy Katalonii, z którą podpisał kontrakt do 2031 roku. Pomimo przybycia João Félixa i pojawienia się Lamine Yamala, Vitor Roque będzie miał za zadanie rozwinąć rolę, której, jak pisze Sport, brakuje w obecnym składzie Barcelony, czyli prawdziwej dziewiątki. Misją 18-latka będzie uczenie się od Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie sezonu, w której Blaugrana zamierza walczyć o tytuły.

Zawodnik, a także jego otoczenie, są przekonani, że nie będzie żadnych komplikacji związanych z Finansowym Fair Play, które uniemożliwią mu rejestrację w LaLidze w styczniu. Taka jest wersja Barcelony i, jak pisze Sport, to właśnie przekazano Vitorowi Roque.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żeby tylko tego debiutu doczekał, tego mu życzę.

Liczę na niego.

SPORT dostrzega że nie mamy PRAWDZIWEJ dziewiątki. Trochę przykre, RL9 dobrze wykonuje swoją pracę.

Najlepiej niech otoczenie Victora szuka mu już zakwaterowania w Barcelonie by mógł w styczniu n spokojnie skupić się na piłcę

A pytali Tebasa czy oby na pewno nie będzię problemu z rejestracją? Bo wydaje mi się, że on ma inne zdanie

No tores faktycznie moze grać albo obok lewego albo jako jocker.Jako samotna 9 na caly mecz nie dzwiga tego.To będzie zadanie Vitora. Aby lewy mógł odpoczać