Iturralde wzywa Federację do złożenia skargi na klubową telewizję Realu Madryt

Dariusz Maruszczak

26 września 2023, 16:57

AS

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Były arbiter Eduardo Iturralde González zabrał głos na temat zmasowanej krytyki sędziego Alberoli Rojasa ze strony Realu Madryt po meczu z Atlético. Ekspert wezwał RFEF do podjęcia działań wobec klubowej telewizji Los Blancos.

Przypomnijmy, że oficjalne media Realu Madryt po przegranym spotkaniu skupiły się krytyce pracy sędziego, zwracając uwagę na kilka rzekomych błędów Alberoli Rojasa, a nawet łącząc go ze sprawą Negreiry. Zarzuty klubowej telewizji odparli eksperci portalu Archivo VAR, wspomniany Eduardo Iturralde czy nawet Mateu Lahoz, a przewodniczący Komitetu Technicznego Arbitrów Medina Cantalejo miał wręcz pogratulować sędziemu udanego występu. Ten temat omawialiśmy już w tym artykule.

Real Madrid TV nie po raz pierwszy w tendencyjny sposób próbuje kreować narrację wokół pojedynku, wywierając tym samym presję na arbitrach. Zachowanie klubowej telewizji Los Blancos mocno skrytykował Iturralde González. - Myślę, że Federacja, ponieważ Real Madrid TV należy do klubu, musiałaby to zaskarżyć, bo Ustawa o Sporcie to przewiduje. To, co robi Real Madrid TV, to kreowanie przemocy. Pewnego dnia coś się stanie jakiemuś arbitrowi, a my złapiemy się za głowę.

- Tego typu wypowiedzi przed i po meczach nie są po to, żeby przeanalizować akcje, w których możesz popełnić błąd, to, co robimy tutaj, bo można się pomylić i powiedzieć o tym spokojnie, ponieważ błędy się zdarzają. Ton tych deklaracji i przesłanie tych filmików są po to, żeby generować przemoc, ta telewizja generuje przemoc. Ponieważ jest to klubowa telewizja, RFEF i CTA, zamiast pozostawać w ukryciu, powinny to zgłosić, ponieważ to, co robią, jest bardzo poważne. Jedna rzecz to analizowanie i stwierdzenie, że są błędy, świetnie. Dla nich mogą być pewne błędy, a dla nas nie. Ale przekaz, jaki się wysyła, to nie jest polemika, tylko przemoc wobec kolektywu sędziowskiego - stwierdził Iturralde. Ekspert nie po raz pierwszy skrytykował działania Real Madrid TV.

Warto też dodać, że klubowa telewizja Realu w swoim stylu nie wspomniała np. o sytuacji z faulem Bellinghama na Angelu Correi. Dziś Atlético opublikowało komunikat, w którym potwierdzono, że po ostrym wślizgu Anglika Argentyńczyk doznał kontuzji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Real "szczujnia" Madryt, polityczny klubik.

Nie no to żart . O ile nie raz ma się rację to akurat w niedzielę może 1-2 błędy...

W końcu jakiś sędzia nie sędziował stricte "pod real" no i podpadł białym.
Xavi wypije ich łzy ze smakiem.

Brawo! Tylko jestem ciekaw, czy któryś się odważy, bo mało prawdopodobne, by zrobił to cały komitet. Byłoby dobrze, gdyby za sędziami stanęły kluby. W ogóle jak to jest możliwe, że tak uznana firma, która zdobyła ogrom tytułów na arenie krajowej i europejskiej w sposób krystalicznie czysty , jaką -było nie było- jest RM, musi uciekać się do takich skandalicznych działań. Jak to jest, że firma, w której tradycją jest przecież honor, sportowa rywalizacja i szacunek do rywala korzysta z z takiego ścieku medialnego, który cały ten idealny wizerunek zamienił w g.wno.

Ma rację, presja na arbitrach jest ogromna

Real Madryt jednak rozmawia o sędziach? Niemożliwe.

Nic się nie zmieniło Biali ..... BYLI , SĄ i BĘDĄ REŻIMOWYM klubikiem.....

Jesteśmy świadkami jak inne ligi jak Niemiecka czy Włoska wyprzedzają La Ligę .... nie spodziewałem się że do tego dojdzie ....

Ciężko będzie im postawić zarzuty w tej kwestii . Przecież oni nie mówią o sędziach. Poza tym skoro ich nadworny kibic Jebas uchyla kary graczom pod sztandarem walki z rasizmem to już widzę jak godzi się na karę z krytykę sędziów

Too ten klubik co nie rozmawia o sędziach ta?

Jazda z reżimowcami Itu