Mark Van Bommel: W grze Barcelony widać rękę Xaviego

Krystian Cichocki

18 września 2023, 22:30

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Były zawodnik FC Barcelony, a obecnie trener jutrzejszego rywala Blaugrany w Lidze Mistrzów Mark Van Bommel odpowiadał na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed starciem w stolicy Katalonii.

- Wspaniale jest znów zobaczyć Xaviego. Razem z Puyolem, Valdésem, Jorquerą mam bardzo dobre wspomnienia z bycia tutaj.

- Zamierzamy grać tak, jak umiemy. Postaramy się dać z siebie wszystko. Musimy być realistami, to nasz pierwszy raz w Lidze Mistrzów i będzie to bardzo trudny mecz. Oni są na dobrej drodze, aby stać się świetną drużyną, chociaż już nią są. Chcemy grać piłką i postaramy się być w jej posiadaniu.

- Nie ma się czego bać. Nie tylko mecz przeciwko Betisowi, ale ostatni sezon pokazał, czym jest Barça. Próbują dostać się na szczyt.

- Myślę, że są jednymi z najlepiej atakujących w Lidze Mistrzów. Jednak [trzeba docenić] nie tylko linię ataku, ale cały zespół. Są jedną z najlepszych drużyn w Europie.

- Większość Holendrów to wielcy fani Barçy i nie trzeba się tego obawiać. Nie ma znaczenia, gdzie grasz, musisz dać z siebie wszystko. Trzeba starać się nie ulegać wpływom czynników zewnętrznych. Kiedy wchodzisz na boisko, zapominasz o wszystkim innym.

- Nie musimy się bać, musimy grać swoje. Oczywiście każda drużyna jest inna. Dostosowujesz swoją grę w zależności od drużyny, nigdy nie możesz zapominać o przeciwniku. Istnieją możliwości, nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Ale to prawda, że to poziom wyższy niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

- Mamy tendencję do grania w ten sam sposób. Lubimy mieć piłkę, grać w ataku, mamy zawodników, którzy potrafią bardzo dobrze biegać z tyłu. Mamy dobrych skrzydłowych, zawodników z techniką, a także świetnego bramkarza. Zobaczymy, jak zaprezentujemy się jutro, więc musimy jeszcze ustalić, jak zagramy.

- Na poziomie technicznym grają bardzo dobrze. Widać tam rękę Xaviego. To niesamowite do oglądania.

- Jeśli spojrzymy na historię Barcelony, to prawdą jest, że nie grali na poziomie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ale ta drużyna jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów. To będzie bardzo trudne.

Mark Van Bommel wypowiedział się również na temat Lamine Yamala, który w ostatnich tygodniach błyszczy nie tylko w barwach Barcelony, ale również reprezentacji Hiszpanii.

- Byłem tam [w Barcelonie] na początku kariery Messiego. Barça zawsze produkuje bardzo dobrych młodych zawodników, mają świetną akademię młodzieżową. W końcu nie ma znaczenia, ile masz lat, jeśli wiesz, jak grać dobry futbol.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

gdy zacząłem kibicować Barcelonie w 2005/2006 pamiętam Marca ale nie grał pierwszych skrzypiec, w Bayernie było jego miejsce

Gdyby nie mecz z Betisem to by źle zabrzmiało
konto usunięte

Lubiłem go, świetny grajek jak na tamte lata

Myślałem, że to Müller i wróciły koszmary na chwilę