Fabricio Díaz przeniesie się do Kataru

Michał Gajdek

15 września 2023, 08:40

Fabrizio Romano

22 komentarze

Fot. Getty Images

Fabricio Díaz podczas ostatniego okienka był łączony z Barceloną. Młody Urugwajczyk miał być alternatywą na pozycję defensywnego pomocnika, którą ostatecznie wzmocnił Oriol Romeu. Piłkarz pozostał w swojej ojczyźnie, jednak teraz ma trafić do... Kataru.

Taką informację przekazują urugwajskie media, a także słynny Fabrizio Romano. Liverpool Montevideo ma otrzymać za pomocnika kwotę 6 milionów dolarów, a sam piłkarz podpisze pięcioletni kontrakt z Al Gharafa. 

Urugwajski dziennikarz, Nicolas Saavedra podkreśla, że choć pomocnik był łączony z Barceloną, a także Brighton oraz Fenerbahçe, to wszystkie te kluby jedynie nieformalnie pytały o jego sytuację. Oferta z katarskiego zespołu jest jedyną, którą miał na stole Liverpool Montevideo. 

Warto przypomnieć, że Fabricio Díaz to piłkarz z rocznika 2003. Przenosinami do Zatoki Perskiej idzie on zatem w ślady o rok starszego Gabriego Veigi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

6 milionów dolarów w obecnych czasach za młodego piłkarza i jeszcze kapitana Urugwaju z którym wygrał turniej to jak jak za darmo. Może jeszcze się go uda przechwycic.

Szkoda chłopaka... Ciekawe, czy bardziej jego decyzja, czy agenta, który na 100% zgarnie odpowiednią sumkę, ale kosztem rozwoju mega obiecującego piłkarza.

Money money money … must be funny.
No money No funny. Tyle w temacie

Nie wiem, czym się kierował wyborem, ale z całą pewnością lepiej by się rozwinął w swojej ojczyźnie niż w świecie arabskim,,,

Taki to "wielki" talent. całe szczęście, że tu nie trafił. Jest Casado i Prim.