"Lewandowski i jego warunki"

Mateusz Doniec

13 września 2023, 16:00

Sport

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Forma Roberta Lewandowskiego wzbudza ostatnio wątpliwości. Pojawiają się liczne krytyczne wypowiedzi w jego kierunku w Polsce..., ale i w Hiszpanii. Tamtejsze media zaczynają zauważać spory problem wokół postaci 35-latka. Prezentujemy poniżej tłumaczenie felietonu José Marii Batlle opublikowanego na łamach dziennika Sport.

***

"Nie rozpoczął sezonu dobrze, to jasne. Lewandowski strzelił dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego, co nie jest dużą liczbą jak na naturalnego strzelca bramek, i wydaje się odłączony od reszty zespołu.

Jego obecna forma kontrastuje z jego szybką adaptacją rok temu, kiedy po przybyciu, nie znając stylu drużyny ani dynamiki LaLigi, strzelił pięć bramek w pierwszych czterech meczach. Z pięciu do dwóch. Coś się dzieje.

Ponadto zdarza się, że czuje się niekomfortowo, co stanowi kolejny absolutny kontrast z radosnym i pewnym siebie Lewandowskim, którego widzieliśmy do tej pory. Wydał istotne oświadczenia. Uderzył w sędziów i, co najważniejsze, dokonał publicznej refleksji na temat gry Barçy, mówiąc, że brakuje mu wsparcia i prosząc o więcej atakujących graczy.

A w Polsce nie dzieje się lepiej. Również prosi o zmiany. Spada na niego krytyka i angażuje się w kontrowersje, które jeszcze bardziej wszystko plączą. Wątpię, czy w innych czasach odważono by się zrobić tak wiele w jego kraju.

W tej chwili okoliczności nie pomagają i już wyłania się scenariusz, którego nie można zignorować. Lewandowski podpisał kontrakt na cztery sezony, bo na krótszy okres by nie przyszedł, a do ożywienia drużyny potrzebna była gwiazda światowego formatu. Ryzykowny kontrakt z 34-letnim zawodnikiem, który teraz ma 35 lat.

Nie sądzę, że to początek upadku, ale jasne jest, że "Lewy" nie pójdzie naprzód. W oczekiwaniu podpisano kontrakt z Vítorem Roque, który, jak ma nadzieję klub, będzie bombą. W tej chwili z Brazylii napływają same dobre wieści. Jego postępy są bardziej regularne i szybsze niż oczekiwano. Przyjdzie w styczniu i jeśli będzie kontynuował tę pozytywną dynamikę, przyspieszy zastąpienie Lewandowskiego.

Mimo to nadal istniałby problem posiadania Lewego przez dwa lata bez głównej roli pobierającego fortunę. Ale oto na scenie pojawiło się światło. Pochodzi z Arabii... może dlatego, że ktoś już "potrząsnął drzewem". Mówi się, że Barça otrzymała już ofertę w wysokości 100 milionów euro. Być może, ale za połowę tej sumy już byłaby umowa. To szczęśliwe zakończenie, o którym ludzie już mówią".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lewemu siadła psycha odkąd anka zaczęła ciabate tańczyć. Odnoszę wrażenie, że większość piłkarzy już dawno ukróciłaby żonie takie ocieranie i zabieranie "trenerów" na wspólne wakacje kiedy lewy bawi dzieci.

Zakładałem że Lewy utrzyma poziom i formę max 2 sezony - jednak zjazd przyszedł szybciej. Moim zdaniem Lewy wyciągnął max już w pobycie w Kataloni ( chciałbym się mylić ) ale liczny i tu i teraz pokazują prawdę - ten zjazd formy moim zdaniem nie jest do końca spowodowany wiekiem ( 2 wyniki fizyczne na początku sezonu ). Roberta zjadło życie pt. Król i Królowa Polski - żeby nie było nie oczerniam ich tylko stwierdzam fakty,
Które częściej wychodzą na jaw - Anna królowa życia w Barcelonie i Polsce. U Roberta wychodzi częściej co raz mocna flustracja - która przekłada się na całokształt gry w klubie i kadrze. Dla
Mnie wyznacznikiem formy jest ty i teraz - a widzę dużo ludzi cytuje ,, żeby nie gole to Barca nie wygrałaby ligi ,, tak zgadza się , ale co to ma wspólnego dzisiaj ? Gra za zasługi ? Za osiągnięcia ? Głupota. Ostatni wywiad mocno pogrążył Roberta i jego otoczenie, starał się wybielić nie zważając na kolegów z drużyny - ale ok rozumiem co się dzieje w kadrze ale nie powinno tak być. Z całym szacunkiem 3mam kciuki za Roberta i czekam na przyjazd młodego Brazylijczyka i liczę na dobre pieniądze z Arabi jeśli takie się pokażą. VeB

Lewandowski przyszedł do Barcy na piłkarską emeryturę. Bayern wycisnął z niego ile się da i jeszcze go opchnął za dobrą kasę.

Lewemu dobrze zrobiłaby ławka . Gdy Guardiola posadził lewego to tan na wściekłosci wpakował 5 bramek Wolfburgowi . A sezon w którym strzelił 41 bramek to grał tylko 29 meczy

Lewy w bayernie był bardziej napakowany i nie musiał biegać . Xavi swoim prressingiem go zamęczył . I po co te posiadanie piłki ? By Dembus mógł ją stracic nieudanym dreblingiem lub Raphinia niecelnym dosrodkowniem .

Zapytam. Potraficie dzieciaki liczyć do dziesięciu? Gdyby nie jego nawet te dwie bramki, gdzie w tabeli była by dzisiaj Barcelona? Zamykała by tabelę i już teraz było by po wszystkim. A w poprzednim sezonie? Jeszcze gorzej. To nie maszyna. Swoje da bo na razie i tak nie ma go kto zastąpić. Wystarczy, że młodzi przy nim się rozwiną i nabędą rutyny i pewności. I o to właśnie chodziło Xiawiemu. I to winniście w nim docenić bo jak widać pamięć macie krótką. Nie sięga nawet dwu lat. Czy trzeba wam przypominać?

Wydaje mi się że spadek jego formy przyszedł gdy xavi zaczął grać ciągle debilną formacja na 4 pomocników może gdyby znowu było 3 z przodu i 3 w środku lepiej by mu szło albo może już nie do końca lubi to co robi

Wróci do formy i uciszy hejterów, potrzebuje tego zarówno Barca jak i reprezentacja. Liczę, że Cancelo go trochę odblokuje z prawej strony.

Typ był maszyną, która miała za cel tylko bramkę. Teraz zaczął otwierać japę, machać łapami, udzielać szumnych i kontrowersyjnych wywiadów, jego film do tego zapewne niewesoło z Anką. Za mało piłki w piłce

Lewandowski: upadek sportowy i wizerunkowy

Taaa mi się wydaje, że u Lewego jest jakiś głębszy temat, a konkretnie z Anką. Wiele osób już zaczyna dociekać, drążyć co tam się dzieje. Anka, która lata po imprezach, która tańczy bachatę z facetami, czy to ma jakieś znaczenie, nie wiem, ale jeśli sypie się w prywacie sypie się wokół.
konto usunięte

Oby to był jego ostatni sezon w Barcelonie. Czekamy ma Tygrysa, a drewno wyeksportować na Bliski Wschód.

Osobiście bylem przeciwny jego transferowi do Barcy, bylem za to bardzo krytykowany. Widać miałem racje ze to nie zawodnik dla nas chodz osobiście uważam go za świetnego zawodnik ale on tu nie pasuje po prostu. Teraz trzeba go sprzedać.
Pozdrawiam

Oby odszedl po sezonie. Cialo obce w zespole.

Takiego gówna z Lewym się nie spodziewałem. Nie wyglądał na zawodnika, który tak szybko może stać się obciążeniem finansowym ze zbyt małym wkładem sportowym. Byłem pewny, że wejdzie w nowy sezon z kopyta, a nie przeniesie dołek formy z poprzedniego. Zdrowy jest, fizycznie sprawny, głód sukcesu chyba ma. Nie jest w stanie się konkretnie odbudować w tym akurat zespole. Stracił formę na amen i tyle.

Oby został do końca kariery.

Mniej gadania wicej grania i było by ok. A tak zaczął ruszać japą zamiast nogami i jest jak jest.
Coraz mniej jestem do niego przekonany. Jak by go teraz sprzedali nie płakałbym a wręcz przeciwnie.