Carles Puyol dołączy do klubu Gerarda Piqué

Bartosz Pluciński

21 sierpnia 2023, 20:15

Andorra Esportiu, El Diari d'Andorra, Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi Andorra Esportiu, już niedługo ścieżki Carlesa Puyola i Gerarda Piqué ponownie się przetną. Byli legendarni stoperzy Barcelony będą ze sobą współpracować w ramach klubu, którego ten drugi jest właścicielem.

Według Andorra Esportiu, co potwierdza także m.in. El Diari d'Andorra, Carles Puyol dołączy do struktury organizacyjnej FC Andorry. Katalończyk od jakiegoś czasu przebywał z dala od świata futbolu, jednak ostatecznie miałby powrócić do pracy w klubie. Puyol pełnił już podobną funkcję przez rok w Barcelonie, przy czym, jak przypomina Sport, brak porozumienia z zarządem Josepa Marii Bartomeu doprowadził do jego odejścia.

Obecny dyrektor sportowy Andorry, Jaume Nogués, wraz z trenerem Ederem Sarabią prowadził w ostatnich dniach rozmowy z Carlesem Puyolem, który został zauważony na treningu klubu Gerarda Piqué przed rozpoczęciem pierwszego meczu ligowego z Leganés. Co więcej, w zeszłym sezonie pochodzący z Pobla de Segur były zawodnik oglądał już z trybun mecze Andorry. Z pewnością w osiągnięciu porozumienia ważne były dobre relacje z Puyola z Piqué. Obaj tworzyli przecież jeden z najlepszych duetów środkowych obrońców w historii piłki nożnej.

FC Andorra znakomicie rozpoczęła swój drugi sezon w drugiej lidze, odnosząc dwa zwycięstwa w pierwszych dwóch kolejkach. Projekt Sarabii i Piqué jest bardzo ekscytujący, a teraz czas na kolejny ważny krok.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakby tak spojrzeć na wszystkich z aktualnego teamu, Puyol sam miał więcej charakteru niż cała kadra Barcy razem wzięta.

Brakuje nam teraz takiego człowieka.

Kapitanie jak ja tęsknię za tą Twoją czupryną w koszulce Barcelony!

Ekipa na LaLigę się montuje - fajne przetarcie przed prezydenturą w Barcelonie za X lat :)