AS: Andreas Christensen będzie gotów na mecz z Getafe

Dariusz Maruszczak

10 sierpnia 2023, 20:33

AS

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj pojawiła się pozytywna dla Barcelony informacja, że Ronald Araujo będzie gotów na mecz z Getafe, mimo ostatnich problemów zdrowotnych Urugwajczyka. Dziś Javi Miguel z dziennika AS pisze na temat sytuacji Andreasa Christensena.

Duńczyk w ogóle nie grał w ostatnich dwóch spotkaniach towarzyskich z Milanem i Tottenhamem po kontuzji odniesionej w meczu z Realem Madryt. Christensen opuścił boisko już na początku konfrontacji, mimo że nie doszło do żadnego starcia z rywalem, a według niektórych doniesień powodem były dolegliwości ścięgna Achillesa. Teoretycznie problemy nie były poważne, ale jednak 27-latek był oszczędzany i pojawiły się wątpliwości, czy będzie mógł zagrać na inaugurację sezonu.

Javi Miguel z dziennika AS podaje, że Christensen jest już całkowicie wyleczony i Xavi będzie mógł na niego liczyć w spotkaniu z Getafe. Dla trenera to bardzo ważna wiadomość, biorąc pod uwagę, że na trzy dni przed inauguracją sezonu wciąż nie ma do dyspozycji wielu graczy, którzy nie zostali jeszcze zarejestrowani w LaLidze. Zobaczymy, kogo Barça zdąży wpisać do rozgrywek, ale z Getafe raczej na pewno nie zagra Iñigo Martínez, który nadal nie trenuje z drużyną.

Obecność Araujo i Christensena nie gwarantuje jednak, że to właśnie oni wystąpią w pierwszej kolejce LaLigi na środku defensywy. Urugwajczyk w presezonie grał głównie po prawej stronie, a duet stoperów tworzyli najczęściej Jules Koundé i Eric García.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niepotrzebnie bym nikogo nie narażał. Kounde na środku plus ten kto będzie się lepiej czuł Christiansen albo Araujo. Sezon będzie dlugi, trzeba myśleć przyszłościowo.
Getafe to zawsze groźny i niewygodny rywal, jednak dobrze by było zdobyć 3 punkty
VeB!

a jest chociaż zarejestrowany?

jak wygląda sprawa z rejestracją zawodników? ktoś mi to streści? z góry dziękuję :)