Oriol Romeu: To jedno z najbardzej ekscytujących wyzwań w mojej karierze

Mateusz Doniec

21 lipca 2023, 18:55

YT

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Zapraszamy na drugą, po Robercie Lewandowskim, prezentację nowego piłkarza FC Barcelony w Stanach Zjednoczonych. Oriol Romeu, którego Barcelona zakupiła z Girony, zapozuje dziś w koszulce Dumy Katalonii. Start o godz. 19:00.

Zakończyła się konferencja prasowa. Oriol zapozował jeszcze do zdjęć i w koszulce Barçy.

Oriol Romeu: Jestem optymistą przez ostatnie kilka lat bardzo dobrze radziłem sobie w Anglii. Wiedziałem, że chcę zrobić krok naprzód. Przechodząc do Girony znów mogłem grać w piłkę, którą lubię. Chciałem przejść do wielkiego klubu i udało mi się to dzięki temu wspaniałemu sezonowi.

Oriol Romeu: Presja jest zawsze duża. Kiedy jesteś w takim klubie, musisz dawać z siebie wszystko. Busi był najlepszy i starasz się mieć jego opanowanie przy piłce, być w stanie filtrować podania, orientować się... Jest wiele rzeczy, których starasz się nauczyć, nie tracąc przy tym swojej esencji.

Oriol Romeu: Xavi jest punktem odniesienia dla mnie i dla każdego, kto kocha piłkę nożną. Telefon zadzwonił podczas moich wakacji i powiedział mi, że rozmawiał z zarządem, abym to ja zajął pozycję piwota. To ekscytujące, że Xavi dzwoni do mnie i myśli o mnie... nie można prosić o więcej.

Oriol Romeu: Moją mocną stroną jest fizyczność, ale wciąż uczę się, jak wyprowadzać piłkę i jak się nią poruszać. Jestem pewien, że z pomocą trenera zrobię krok naprzód. Odkąd odszedłem, wiele się nauczyłem. Czuję się gotowy na wyzwanie i występy na wysokim poziomie. Teraz, gdy rozpocznie się sezon, udowodnię to na boisku.

Oriol Romeu: Cele? Najwyższe! W FC Barcelonie celem jest wygranie wszystkiego. Osobiste? Rozgrywanie wszystkich minut, dobre występy, pomoc zespołowi...

Chcemy odnieść jak największy sukces. W ciągu kilku dni, które tu spędziłem, przekonałem się, jak wspaniałą mamy grupę ludzi.

Oriol Romeu: Busquets naznaczył epokę. To najlepsza "piątka", odkąd pamiętam. Rozmowa z trenerem wyszła pozytywnie. Znamy się osobiście i utrzymywaliśmy kontakt. Bardzo go cenię. Chcę odwdzięczyć się za to zaufanie dobrymi występami.

Oriol Romeu: Moi koledzy będą mogli czuć się ze mną bezpiecznie w tyłach, będą czuli wsparcie. Przybywam w najlepszym możliwym momencie. Czuję się gotowy, czuję ekscytację.

Oriol Romeu: Girona nie chciała, abym odchodził, ale zrozumiała moją postawę. Chciałbym bardzo podziękować Gironie, bo bez ubiegłego sezonu by mnie tu nie było. Mam nadzieję, że pozostane na tej tendencji wzrostowej. Zawsze będę o niej pamiętał.

Oriol Romeu: Odczucia są bardzo dobre. Możliwość powrotu do domu, aby pomóc tej drużynie to wielka radość. Dni negocjacji były trochę stresujące, ale zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby było to możliwe.

Oriol Romeu: Dzięuję za te miłe słowa. Jestem bardzo podekscytowany. To jedno z najbardzej ekscytujących wyzwań w mojej karierze. Chcę rozegrać świetny sezon, pomóc trenerowi i kolegom z zespołu pod względem sportowym czy ludzkm. Dziękuję wszystkim! Visca del Barca!

Mateu Alemany: Po wewnętrznej analizie wyróżniliśmy wiele opcji do środka pola, ale wybraliśmy Oriola. Xavi nie miał żadnych wątpliwości. Miał idealny profil piłkarski. Poza tym uważamy, że ma nasze DNA i zna klub. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jego przywództwo było wysoko cenione w klubach, w których występował. Chciałbym skorzystać z okazji i powiedzieć, że Oriol jest przykładem zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym.

Proces porozumienia z Gironą był absolutnie serdeczny. Klauzula wypowiedzenia Oriola nie była dobrze zdefiniowana, było kilka zmiennych, ale potem ją zdefiniowaliśmy i Barça zapłaciła klauzulę wypowiedzenia w całości.

Joan Laporta do Romeu: Odszedłeś, kiedy pomoc była bardzo dobrze obsadzona, a teraz wracasz. Xavi od samego początku chciał cię sprowadzić. Wszyscy chcieliśmy to umożliwić i wykonaliśmy pracę. Życzę ci sukcesów. Nie będę ci wyjaśniał, co to za klub, do ty doskonale to wiesz. Mam nadzieję, że pomożesz tym młodym zawodników. 

Zaczynamy prezentację!

Początek prezentacji opóźnia się z powodu problemów dźwiękowych.

Oriol rozmawia w tle z nową "medialną prawą ręką" Xaviego - Edu Polo, który pracował wcześnej dla Mundo Deportivo.

Wiele wskazuje na to, że wobec zamknięcia kanału Barça TV, nietypowego miejsca wydarzenia oraz niskiej atrakcyjności transferu żadne medium nie będzie transmitowało prezentacji... Pozostaje szansa na przekaz radiowy i tekstowy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trzymamy kciuki Oriol ! czuję że będzie przydatny :)

Nie byłem fanem tego transferu, ale życzę Oriolowi, żeby mnie uciszył. Jeśli to zrobi, wtedy z radością przyznam się do błędu.

Jesteś naszym zawodnikiem, wierzymy że dasz z siebie wszystko

Gorszy od Busiego z ostatnich 3 sezonów nie będzie

Jakby nie patrzeć dość romantyczna historia. Odyseusz po dekadzie tułaczki wrócił do swojej Itaki.

Nie no Lapotra to taki sam kmiot jak Bartomeu.Ten transfer jest dowodem.

Na prawdę,jak do tego transferu nie dojdzie to w najbliższą niedizelę pójdę o 12 do kościoła na Mszę Świętą.

Nawet sprzęt do nagrywania wie ,że ten transfer to kiepski pomysł.