Oficjalnie: Sergio Busquets podpisał kontrakt z Interem Miami

Mateusz Doniec

16 lipca 2023, 22:45

Inter Miami

3 komentarze

Fot. Getty Images

Choć już 23 czerwca Inter Miami ogłosił, że do drużyny dołączy Sergio Busquets, dzisiaj amerykański klub potwierdził jeszcze podpisanie kontraktu z Katalończykiem, który wypowiedział się na temat nowego etapu w swojej karierze.

"Inter Miami CF ogłosił dziś, że podpisał kontrakt z legendarnym hiszpańskim pomocnikiem Sergio Busquetsem do sezonu 2025 Major League Soccer (MLS). Jednokrotny mistrz świata, dziewięciokrotny zwycięzca LaLigi i były kapitan FC Barcelony, uważany za jednego z najwybitniejszych pomocników wszech czasów, będzie zajmował miejsce dla designated player (piłkarz którego nie obowiązuje ligowy limit zarobków, każdy klub MLS może zatrudnić ich trzech) i ma dołączyć do zespołu w najbliższych dniach." - czytamy w komunikacie Interu Miami.

O przeprowadzce do USA wypowiedział się też sam "Busi": "To wyjątkowa i ekscytująca okazja, którą jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę się doczekać kolejnego kroku w mojej karierze z Interem Miami. Byłem pod wrażeniem tego klubu, kiedy przybyłem tu z Barceloną w zeszłym roku, a teraz jestem szczęśliwy i gotowy do reprezentowania go. Nie mogę się doczekać, aby pomóc w osiągnięciu sukcesu, do którego dąży ten ambitny klub" - powiedziała legenda Barçy.

Busquets dołącza zatem do Interu Miami w dniu, w którym w barwach tego klubu zostanie zaprezentowany Leo Messi (2:00 czasu polskiego). Wiele wskazuje też na to, że do Miami przyleci też wkrótce Jordi Alba.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To może by zaczęli wykupywać nasze szroty znaczy perełki pokroju Roberto, Garcia, Ferran, Alonso.
I prawie każda pozycje mieliby obsadzoną

Nie jesteśmy w pakiecie...

Alez niespodzianka...