Media: Vitor Roque zawodnikiem Barcelony! Kwota transferu wyniesie aż 74 miliony euro? [Aktualizacja 18:40]

Mateusz Doniec

8 lipca 2023, 18:40

Sport

260 komentarzy

Fot. Getty Images

"Vitor Roque nie jest Ardą Gülerem i zostanie zawodnikiem FC Barcelony w tym okienku transferowym" - pisze Joaquim Piera na łamach dziennika Sport. Jego zdaniem Athletico Paranaense nie postawiło Barcelonie żadnego ultimatum, o jakim wczoraj pisało Mundo Deportivo.

Dziennikarz Sportu Joaquim Piera, który dobrze orientuje się w sprawach brazylijskich piłkarzy, zapewnia, że w ostatnich godzinach wcale nie doszło do żadnego zwrotu akcji, który miałby wzbudzić wątpliwości ws. transferu Vitora Roque.

Piera przyznaje, że m.in. PSG, Chelsea czy Manchester United starały się skusić Roque nawet potrojeniem pensji, jaką oferuje Barcelona (3,5 mln euro rocznie, która wzrośnie do 10 mln euro rocznie brutto), lecz napastnik odrzucił zapędy tych klubów.

Źródła z Athletico Paranaense miały zdementować dla Sportu wszelkie informacje o rzekomym 24-godzinnym ultimatum dla Barcelony. Wręcz przeciwnie: między klubami ma panować bardzo dobra atmosfera.

Vitor pozostaje wierny Barcelonie i wie, że jego przyszłość jest właśnie w stolicy Katalonii. Napastnik przybędzie do klubu tego lata, jeśli będzie dla niego miejsce w FFP, lub w styczniu 2024 roku.

Aktualizacja

20:40 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Prawnicy FC Barcelony przesłali już do Athletico Paranaense zaległe dokumenty i oczekuje się, że zarówno Vitor Roque, jak i prezes klubu Celso Petraglia wkrótce je podpiszą. 18-latek może zostać zawodnikiem Barçy już dzisiaj, a najpóźniej jutro. (Dziennikarz podtrzymuje, że było ultimatum, ale Barça w porę zareagowała).

23:16 Hugo Cerezo (Relevo): Transfer Vitora Roque do FC Barcelony za 35+10 mln euro jest już o krok. Barça przesłała dokumenty i spodziewa się już wkrótce podpisu Brazylijczyka, który odrzucił w ostatnich dniach propozycje z Arsenalu, Liverpoolu, Chelsea, Bayernu i Tottenhamu. Przewiduje się, że Roque dołączy do Barçy w 2024 roku, lecz rejestracja jeszcze tego lata nie jest wykluczona. Będzie to zależeć od sytuacji finansowego fair play.

8 lipca

9:37 Matteo Moretto (Relevo): Vitor Roque fichado!

10:10 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Oficjalne ogłoszenie transferu już wkrótce. Może ono nastąpić jeszcze dzisiaj.

10:45 Gerard Romero: Vitor Roque będzie culé. Warunkie transferu takie, o jakich pisze Joaquim Piera: 30 milionów kwoty stałej płatnej w ratach (kluczowe) + 31 milionów euro zmiennych. Przybycie Vitora wstępnie zaplanowane zostało przez klub na styczeń lub czerwiec 2024 roku.

10:47 Fabrizio Romano: Barcelona wysłała do Athletico Paranaense wszystkie podpisane dokumenty. Klub czeka teraz na umowy z podpisami zawodnika i klubu. Wtedy będzie można już ogłosić tranfert. Kontrakty były już gotowe od wtorku. Pozostały tylko formalności.

10:50 Toni Juanmarti: W Kurytybie jeszcze śpią. Mnóstwo papierkowej roboty. Dużo spokoju i atramentu w piórze.

10:55 Fabrizio Romano: Barcelona i Athletico Paranaense uzgodniły przeprowadzkę Vitora Roque w styczniu 2024 roku. Barça będzie starała się przyspieszyć przybycie napastnika, lecz nie będzie to łatwe. Strony potwierdzają, że kwota razem ze zmiennymi wyniesie ostatecznie więcej niż początkowo uzgodnione 45 milionów euro.

11:05 Toni Juanmarti: Przybycie Vitora Roque przewidziane jest na styczeń lub czerwiec 2024 roku. Może się to zmienić, jeśli dojdzie do odejść kilku ważnych zawodników z linii ataku, na co obecnie nic nie wskazuje.

13:00 Joaquim Piera (Sport): Barça i Athletico Paranaense uzgodniły przejście Vitora Roque do stolicy Katalonii 1 stycznia 2024 roku, lecz jeśli pojawi się taka okazje, Barcelona będzie chciała sprowadzić Brazylijczyka już tego lata. Konieczne do tego będzie zwolnienie miejsca w FFP, co będzie jednak dosyć trudne.

13:17 Fabrizio Romano: Barcelona czeka już tylko na umowy z podpisami Athletico Paranaense, aby ogłosić transfer Vitora Roque. Całkowita kwota razem ze zmiennymi wyniesie ok. 60 milionów euro. Plan zakłada przybycie Vitora w styczniu.

15:30 GloboEsporte (Brazylia): Wartość transferu Vitora Roque do FC Barcelony zamknie się w kwocie 74 milionów euro, licząc wszelkie bonusy i podatki. Athletico Paranaense zapewniło sobie 20% kwoty z przyszłej sprzedaży napastnika. Tym samym Roque stał się drugim największym transferem w historii ligi brazylijskiej za Neymarem (88 mln euro), a przed Endrickiem (72 mln euro). Szczegóły transferu:

  • 40 milionów euro kwoty stałej
  • 21 milionów euro zmiennych w zależności od goli, rozegranych meczów, tytułów i Złotej Piłki
  • 13 milionów euro w ramach podatków i opłat
  • Razem: 74 miliony euro.

15:45 GloboEsporte: Transakcja była prowadzona przez dyrektora wykonawczego Athletico Alexandre Mattosa i dyrektora sportowego Barcelony Deco. Mattos spędził trzy dni w Hiszpanii, aby poprawić ofertę.

15:50 Joaquim Piera z dziennika Sport podtrzymuje: Barça zapłaci za Roque 30 mln euro kwoty stałej plus 31 mln euro zmiennych, a napastnik podpisze sześcioletni kontrakt z opcją przedłużenia umowy o siódmy sezon. Warto zaznaczyć, że GloboEsporte to brazylijskie medium, które może nieco zawyżać kwotę transferu, działając na korzyść Athletico Paranaense.

16:55 Roger Torelló (Mundo Deportivo): Oczekuje się, że Roque i jego klub sfinalizują umowę około godziny 20:00 czasu polskiego. Oficjalny komunikat przewidziany jest jednak na jutro, lecz nie można wykluczyć, że nastąpi on wcześniej.

18:15 Javi Miguel (AS): Odejścia dwóch zawodników pozwolą na rejestrację Vitora Roque już tego lata.

18:40 Fabrizio Romano: Kwota transferu wyniesie 30+30 mln euro, część zmiennych dotyczy Złotej Piłki. Kluby podpisały już dokumenty, a zawodnik podpisuje je właśnie teraz. Umowa będzie ważna do 2030 roku. Wstępny plan zakłada dołączenie w styczniu 2024 roku. Wkrótce oficjalny komunikat.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli odrzuca lepsze oferty to z miejsca mu się należy duży szacunek, a co za tym idzie większe zaufanie. Warto pamiętać też, że Raphinha podobnie działał, a nie jest docenione jego poświęcenie.

@Pedri16Future u matołków którzy oglądają mecz na flashscore to pewnie tak ale jak ktoś ogląda mecze na bieżąco to wie jak ważny jest Raphinha.

edit: ale wstyd xD napisałem bierząco
« Powrót do wszystkich komentarzy