Czy Mika Mármol wróci do Barcelony?

Krystian Cichocki

24 czerwca 2023, 19:15

AS, Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Mika Mármol bez wątpienia będzie jednym z gorących tematów tego lata w Andorze. Środkowy obrońca ma kontrakt do 2024 roku, ale jest jednym z najlepszych graczy w lidze. Ze względu na jego jakość i oczywiście niską klauzulę wykupu (trzy miliony euro), jest obserwowany przez lepsze kluby takie jak Las Palmas, Mallorca czy Rayo Vallecano.

Zeszłego lata Mika Mármol przeniósł się z FC Barcelony do Andory, a klub z Katalonii zachował opcję wykupu zawodnika za milion euro i 50 procent jego praw. Oznacza to, że aby obrońca mógł opuścić obecny zespół, Blaugrana również musi wyrazić na to swoją zgodę. Klub poważnie rozważa możliwość wykupu zawodnika za milion euro.

Mika Mármol to środkowy obrońca, który błyszczał pod wodzą Edera Sarabii i jest typem zawodnika, na którym zależy Xaviemu. 21-latek, przebywający obecnie na wakacjach, przekazał Andorze, że chce wypełnić obowiązujący kontrakt, ale jasne jest, że opcja powrotu do Barcelony jest bardzo kusząca.

15 maja 2022 roku młody obrońca zadebiutował w pierwszej drużynie Barcelony w meczu przeciwko Getafe. Jak podaje AS, podczas swojego pobytu w Andorze Mármol rozegrał 3148 minut i był piłkarzem z największą liczbą minut w lidze spośród zawodników Andory. Dodatkowo strzelił jednego gola i zaliczył asystę. 21-latek zakończył rozgrywki na drugim miejscu jeśli chodzi o liczbę podań wykonanych na połowie przeciwnika (1354 podania i 84,4% skuteczności).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli możemy na nim zarobić, to czemu nie? A jeżeli faktycznie miałby realne szanse na przebicie u nas, to być może warto rozważyć kupno i wypożyczenie do lepszej drużyny w LaLidze.

Maaaaarmoladaaaa?

Xavi go zmarnuje. Niech się rozwija poza Barçą.

Trzeba zrobić rozpoznanie rynku. Czy realnym jest poźniej sprzedanie go za ponad 2mln (jeśli 50proc. praw zostanie w Andorze). Jeśli jest Realna szansa nie ma co się zastanawiać. Kupić i sprzedać od razu. Jeśli ktoś chce dać klauzule 3mln, to czemu nam nie miał by dać 2,5mln gdybyśmy go odkupili?

Jak dla mnie nie ma sensu, mamy młodszego i lepszego Riada i to na niego powinniśmy postawić.