Sport: Pierwsze odejście z Barcelony o krok

Mateusz Doniec

10 czerwca 2023, 14:00

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça zaczyna działać pod presją czasu starając się jak najszybciej sprzedać zawodników zredukować wydatki na płace. Dyrekcja sportowa pracuje na wielu frontach, choć przyznaje się, że odejścia stoją w miejscu. Pierwszą sprzedażą, która może dojść do skutku, jest według dziennika Sport transfer Clementa Lengleta do Tottenhamu. Porozumienie jest bliskie i operacja może zostać odblokowana w przyszłym tygodniu.

Tottenham wyraził już chęć zatrzymania francuskiego środkowego obrońcy, a sam zawodnik zgodził się odejść z Barçy, która po podpisaniu kontraktu z Íñigo Martínezem ma już zabezpieczony jego profil lewonożnego stopera. Do tej pory głównym problemem była opłata transferowa, lecz wszystko wskazuje na to, że Blaugrana ulegnie, ponieważ ogólna bilans operacji i tak będzie pozytywny.

Według Lluis Miguelsanza ze Sportu na przyszły tydzień zaplanowano już spotkanie na szczycie w celu ustalenia szczegółów tego transferu, który prawdopodobnie nie będzie zbyt kosztowny dla Spurs. Barça żądała za Francuza około 12 milionów euro, ale ostatecznie może to być tylko połowa tej kwoty. Kluczem jest to, że Blaugrana zaoszczędziłby na sporym wynagrodzeniu, czyli wg Sportu około 18 milionów euro rocznie.

Lenglet, który pamiętnego października 2020 roku przedłużył kontrakt do 2026 roku, odraczając znaczną część swojej pensji, miałby teraz jedną z najwyższych płac w drużynie w przypadku powrotu. Dlatego Barça jest skłonna sprzedać go za niską kwotę, ponieważ przyszłe oszczędności wyniosą ponad 30 milionów euro.

Clement dobrze zapreznetował się w swoim pierwszym sezonie w Premier League, będąc regularnie zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Tottenham jest bardzo zadowolony z jego występów i postara się o długoterminowy kontrakt, aby zawodnik nie był aż tak stratny pod względem finansowym

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A dzieci z LR chciałyby za przeciętnego Lengleta grającego bardzo przeciętnie w bardzo, bardzo przeciętnym Tottenhamie milionów xD
Nawet oddanie go za darmo byłoby wyśmienitym interesem patrząc ile zarabia

Fatiego by sprzedali za 10 mln ....

Wszyscy wiedzą, że musimy i dlatego kwota za transfer wygląda jak żart. Solidny piłkarz w świetnym wieku, niepodatny na kontuzje po dobrym sezonie. Cena? 6 mln...

Przecież to jest jakaś kpina, Real sprzedaje zawodników którzy wracają z wypożyczeń po 30mln a my za gościa wartego na spokójnie 20 baniek bierzemy 6.

To jest parodia. Nawet czytajac o tych 'oszczednosciach', powinni za te 6mln pokazac Tottenhamowi srodkowy palec i sprzedac go gdzie indziej. Tyle. Nasz klub w sprzedazach zawsze byl walony...

Zaraz, ile!? W to chyba musi być wliczona jakaś odłożona podczas covidu kwota bo to nie możliwe żeby gość tyle zarabiał.

Przecież Lenglet jest wart ok. 30 baniek, wchodzi w najlepszy wiek - 27 lat. Taki zawodnik za 10-15 mln to procka jakich nie zobaczymy nawet w Biedronce. Dla klubów z PL to żaden wydatek. Jedyny problem to jego pensja. Może Newcastle lub AV się zgłoszą po miego, u nich z kasa lekko.

Serio, jakim trzeba było być idiotą żeby dać Lengletowi kontrakt 18 mln rocznie? Przecież to jakaś abstrakcja…

Problemem jest to, że media za dużo szczekają. Oni mówią wszystko wszystkim. Jeśli Lenglet miałby zamknięte drzwi Barcelonie i został umieszczony na sprzedaż, to jak inny klub ma negocjować dobrą cenę dla nas? W negocjacjach zawsze wygrywa ten, komu zależy mniej i tutaj zawsze leżymy. Alemany wcale nie TOP!

Bo o nas wszyscy wszystko wiedzą. Trener powinien wyjść i lać wodę liczę na Lengleta chce zobaczyć go na treningach itp itd a nie pisanie że potrzebujemy zejść z jego wypłaty. Prezes ma wyjść i powiedzieć 20mln a jeżeli nie to zostanie z nami i tyle .

12 milionow to smieszne pieniadze dla PL, on tam dobrze sobie radzi,mozna opchnac go za minimum 30

Mike my nadzieję, że jakiś inny klub w PL zechce zapłacić więcej. W końcu nie mamy obowiązku sprzedawać go do Spurs…

Wszyscy gracze, którzy odroczyli wysokie pensje będą finalnie oszukani, bo nikt z nich nigdy tych pieniędzy nie zobaczy. To nie wina zawodników, że ktoś im zaoferował tak duże pieniądze, nie było nas na to stać, więc powiedzieliśmy "słuchaj, teraz dostaniesz mniej, ale za 3 lata to zrekompensujemy" mijają 3 lata i trzeba się szybko pozbyć problemu.

6 milionów za podstawowego zawodnika ich kadry... norma...

Powinni przynajmniej ta 10 wyrwać a nie oddawac za czapkę gruszek. Jak zwykle wszyscy nas dymają bo wiedza jaka mamy sytuacje

Ciekawe czy Tottenham by go nam sprzedał za 6mln. Niestety na starcie jesteśmy już na przegranej pozycji jeśli chodzi o negocjacje podczas sprzedaży piłkarza. Wiedzą że musimy się pozbywać piłkarzy żeby zaoszczędzić na pensji więc będą wyciągać od nas piłkarzy za grosze.

wysoki kontrakt robi swoje.

6 mln za doświadczonego obrońcę 1 składu drużyny top 6 premier league nie wytrzymam.

Szkoda że sytuacja finansowa Barcelony jest jaka jest, bo zamiast około 12 mln Barca otrzymała by bez problemu około 30 mln.