Klauzula "Anty-Barca" Ceballosa i Asensio

Tomasz Jastrzębski

10 czerwca 2023, 11:15

Mundo Deportivo

42 komentarze

Fot. Getty Images

Źródła Mundo Deportivo informują o klauzuli, którą dwaj zawodnicy Realu Madryt Marco Asensio i Dani Ceballos mieliby mieć wpisaną do kontraktu z Realem Madryt. Obaj zawodnicy byli w kręgu zainteresowań Barcelony jeszcze zanim podpisali umowę z Królewskimi. Jeśli chodzi o Asensio, mówiło się o nim również w kontekście ewentualnych wzmocnień w tym okienku, ale rzeczona klauzula bardzo szybko wygasiła jakiekolwiek zamiary podpisania kontraktu z graczem z Balearów.

Różnego rodzaju aneksy i klauzule do umów nie są niczym niezwykłym w obecnym futbolu. Kluby zabezpieczają swoje interesy na wypadek różnych sytuacji i jedną z nich są odejścia do największych rywali. Jak donoszą dziennikarze Mundo Deportivo, w przypadku dwójki wspomnianych zawodników, to Florentino Pérez osobiście zabiegał o umieszczenie zapisu, który miał zapewnić, że nie będą mogli oni przejść do Barcelony. Co ciekawe, miało to również obejmować moment, w którym będą kończyły im się umowy z zespołem z Madrytu, a zwyczajowo w takich sytuacjach powinni mieć całkowitą swobodę w negocjowaniu z dowolnym klubem. Jednak klauzula „anty-Barca” sprawia, że nie mają oni możliwości podjęcia rozmów właśnie z Blaugraną, również po wygaśnięciu ich obecnego kontraktu, który dobiega końca 30 czerwca obecnego roku.

W związku z tym jakiekolwiek plany FC Barcelony, aby starać się o pozyskanie Asensio, bardzo szybko musiały spalić na panewce. Wychowanek Mallorki nie potrafił przebić się do pierwszego składu Królewskich, ale wciąż miał swoich zwolenników wśród dyrekcji sportowej Barçy. Już w 2014 roku był on bliski dołączenia do klubu z Katalonii, ale Real był szybszy i pierwszy wpłacił kwotę pozwalającą na zapewnienie sobie usług Asensio. Teraz wydawało się, że będzie szansa na odnowienie zainteresowania, ale klauzula „anty-Barca” uniemożliwiła jakiekolwiek negocjacje i wszystko wskazuje na to, że Marco uzgodnił już warunki kontraktu z PSG.

Ceballos, który był łączony z Barceloną, zanim Betis sprzedał go do Realu Madryt w 2017 roku, jest bliski podpisania nowej umowy i pozostania w stolicy Hiszpanii. W jego przypadku nie było jednak mowy o ponownym zainteresowaniu, a konflikt z Gavim sprawia, że trudno byłoby sobie wyobrazić tę dwójkę grającą w tym samym zespole. Niezależnie od wszystkiego, również ma on posiadać w swoim kontrakcie zapis zabraniający mu przejścia do Barcelony, nawet po wygaśnięciu obecnej umowy. Tak na wszelki wypadek.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tak by nas nie interesował jakiś cienias Cebulos.

Tego typu klauzule sa zakazane przez FIFA wiec tym smieszniejsze to wszystko lykacie jak pelikan bo od zawsze wiadomo ze Mundo Deportivo to niewiarygodny szmatlawiec.
Przeciez to oni kilka lat temu pisali codziennie info jak to Neymar jest na ostatniej prostej jak to blisko powrotu do Barcy, wy jeszcze wierzycie w ich brednie?? xD

Takie klauzule powinny być odgórnie zakazane.

W przypadku Ceballosa to klauzula jest raczej zbędna. Komu i na jaką cholerę ten grajek byłby potrzebny w Barcelonie.
Asensio to melodia dość odległej przeszłości, a czy dziś byłby coś w stanie zaoferować Barcelonie? Ja wątpię

Pytanie -Michael Laudrup grał najpierw w Barcie a potem w Realu czy na odwrót?To samo jeśli chodzi o Bernda Schustera.

Jeszcze tylko tego brakuje żeby ściągać do nas grzmota Ceballosa...
konto usunięte

wszystko fajnie ale wystarczy zweryfikować, że takiego typu klauzule są przez FIFA zakazane - szkoda, że MD taki ściek robi a strona tego nie sprawdzi i łyka jak pelikan...

jak to? a przeciez perez to taki przyjaciel Laporty

Oh no… anyway

I całe szczęście! Nigdy więcej piłkarzy którzy zakładali białe prześcieradła

Obydwoje to leszcze, którzy nie podnieśliby poziomu żadnego topowego klubu.

Ten Florentino to jednak porządny gość jest. Dba o nas.

Szkoda, przydały by się chłopy na budowie nowego Camp Nou do noszenia kluczy wiolinowych i wiader fazy

W sumie to git. Nie trawie Ceballosa nie mniej niż Bubbe, za re gadania o spuszczaniu bomby i wyzywaniu Katalończyków, oraz za jego zachowania z resztą typ pasuje nawet z mordy i mentalności do Madrytczoków.

Wspaniale słyszeć jak wielki RM boi się Barcelony

O nie, prawdziwe gwiazdy, unikatowi zawodnicy xD Jak my sobie bez nich poradzimy teraz!??! Laporta OUT!

I to jest cenne info!

Oh no!

Anyway...

ufff, jesteśmy bezpieczni

W sumie to bardzo dobrze, nie trawie Asensio. Nie wiem czy bym wytrzymał widok tego gościa w naszej koszulce. Nigdy nie zapomnę jak nabawił się kontuzji podczas....... golenia nóg. Nosz ku...