Rewanż z Realem Madryt Castilla bez Arnau Tenasa?

Mateusz Doniec

8 czerwca 2023, 11:30

Esport3

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça Atlètic jest o krok od awansu do finału baraży o awans do Segunda División. Drużyna Rafy Márqueza wygrała w pierwszym meczu półfinałowym z Realem Madryt Castilla 4:2 i w najbliższą niedzielę w Valdebebas powalczy o finał. Wiele wskazuje jednak na to, że w Madrycie zabraknie kapitana zespołu - Arnau Tenasa.

Trener Barçy Atlètic Rafa Márquez będzie miał do dyspozycji w niedzielę Lamine Yamala, który nie pojechał do Japonii z pierwszą drużyną, ale zabraknie Arnaua Tenasa. Bramkarz i kapitan drużyny nie będzie mógł zagrać w drugim meczu z Castillą, ponieważ został powołany do reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Drużyna trenowana przez Santiego Denię ma zebrać się w Las Rozas już jutro.

Pomimo bliskości boiska treningowego Realu Madryt (ok. 30 km od Las Rozas), na którym odbędzie się rewanż półfinału baraży, Arnau Tenas nie będzie mógł zagrać w tym spotkaniu, ponieważ RFEF nie wydała FC Barcelonie pozwolenia na zatrzymanie bramkarza. Barça poprosiła o możliwość gry Tenasa w "Mini El Clásico", mimo obecności 22-latka na zgrupowaniu reprezentacji ale odpowiedź była negatywna.

Potwierdził to również Rafa Márquez po pierwszym meczu na Estadi Johana Cruyff. Klub nadal prowadzi jednak rozmowy, aby przekonać RFEF do umożliwienia bramkarzowi udziału w meczu z Castillą. Jeśli odpowiedź nadal będzie negatywna, między słupkami Barçy Atlétic stanie najprawdopodobniej Ander Astralaga z juvenilu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na miejscu Arnau bym powiedział że nie jadę nikt mnie nie zmusi do tego

Hierro nie pozwoli, żeby Barcelona awansowała kosztem realu, więc decyzja nie mogła być inna.

Nie rozumiem. Piłkarze są opłacani, utrzymywani przez klub. To klub jest ich głównym pracodawcom. Nie rozumiem sytuacji w której ktoś inny niż klub zarządza zawodnikiem i zakazuje czegoś klubowi.
Tym bardziej przed tak ważnym meczem. Tym bardziej ze Arnau jako kapitan jest bardzo ważnym zawodnikiem.

Bardzo interesujące, że na taki ważny mecz i to akurat z Realem federacja nie chce zwolnić kluczowego piłkarza i kapitana Barcelony...