Joan Laporta: Estadi Johan Cruyff jest za mały dla Barçy Femení

Bartosz Pluciński

4 czerwca 2023, 09:30

Televisió de Catalunya, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta, prezydent FC Barcelony, rozmawiał z Televisió de Catalunya po zakończeniu finału Ligi Mistrzyń i ujawnił, że klub zamierza promować kobiecą piłkę nożną także w trakcie trudnego roku przeprowadzki na Montjuïc. Na ważne mecze Barça będzie szukać innych stadionów, na których publiczność będzie mogła wspierać żeńską drużynę.

- Drużyna kobieca przyciąga wielu fanów, a Johan [Estadi Johan Cruyff - przyp. red.] jest za mały. Musimy szukać rozwiązań. Może uda nam się osiągnąć porozumienie z jakimiś katalońskimi klubami z innymi stadionami, ale nie zostało to jeszcze postanowione. Zasługują na wszystko i zrobimy wszystko, by czuły się wspierane.

- Najlepiej będzie poszukać pomysłowych rozwiązań na przyszły rok. Musimy poświęcić się dla kolejnego wspaniałego roku.

- Ważne jest nie to, jak zaczynasz, ale jak kończysz, zawodniczki wierzyły do końca. Przemowa w przerwie była bardzo motywująca, podbudowująca ducha drużyny. Wygraliśmy dzięki historycznej i zasłużonej remontadzie.

- Wolfsburg to poważna drużyna, a dwa gole padły po kontratakach. To sposób gry, któremu trzeba przeciwdziałać i szczerze wierzyłem, że wygramy.

- W drużynie jest chemia i dobre odczucia. To rodzina Barçy.

- Zwycięstwo oznacza, że Barça nadal jest punktem odniesienia w świecie piłki nożnej, instytucją kochaną przez culés na całym świecie. To jest to, za co się odwdzięczamy. Aktywność, wsparcie i poświęcenie fanów. To historyczny tytuł.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Ważne jest nie to, jak zaczynasz, ale jak kończysz"

Leszek Laporta Miller

Z takim myśleniem że kontratakom trzeba przeciwdziałać to my daleko nie zajedziemy xD Xavi idealnie odzwierciedla ten tok rozumowania niestety, co widać po naszej grzej w Europie. Gdzie kontratakiem wygrywa się puchary