Były zawodnik FC Barcelony wpisany na listę osób niepożądanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Mateusz Doniec

31 maja 2023, 14:29

MSWiA

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o wpisaniu byłego zawodnika FC Barcelony Aleksandra Hleba na listę cudzoziemców, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest niepożądany, z powodu popierania reżimu Aleksandra Łukaszenki w Białorusi.

Białoruski zawodnik FC Barcelony w latach 2008-2012 (36 meczów, 3 asysty) Aleksander Hleb został wpisany do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest niepożądany. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczypospolitej Polskiej uzasadnia taką decyzję następująco:

Obywatel Białorusi Aleksandr Hleb (ur. 1.05.1981 r.) to były piłkarz reprezentacji RB w piłce nożnej. Brał udział w wydarzeniach propagandowych, mających na celu wsparcie rządów prezydenta A. Łukaszenki.

Z informacji posiadanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że wjazd i pobyt obywatela Białorusi stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Dotychczasowa aktywność wymienionej osoby sytuuje ją jako zwolennika reżimu Aleksandra Łukaszenki. Taka postawa w obliczu rosyjskich działań wojennych na Ukrainie, wsparcia logistycznego i politycznego udzielonego Moskwie przez władze białoruskie, a także toczonej wobec Rzeczypospolitej wojny hybrydowej stwarza poważne ryzyko prowokacji lub wywołania incydentów skutkujących uszczerbkiem dla pozycji międzynarodowej RP.

Podsumowując, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego stoi na stanowisku, że wjazd i pobyt Aleksandra Hleba na terytorium RP stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i międzynarodowej pozycji RP.

Hleb trafił do Barcelony w 2008 roku z Arsenalu za 17 milionów euro. W stolicy Katalonii spędził tylko sezon 2008/09, w którym rozegrał 36 meczów i zanotował trzy asysty. W kolejnych sezonach był wypożyczany kolejno do Stuttgartu, Birmingham i Wolfsburga, a w lutym 2012 roku odszedł za darmo do rosyjskiej KS Samary. Białorusin zakończył sportową karierę w 2020 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zakaz ma wjazdu do Pl, a ciekaw jestem ile razy hlebek był w Polsce przez ostatnie 10 lat??? 0zero> raz czy dwa razy>? pewnie ani raazu bo po co

Zagrożenie dla Polski PiSiory stają się coraz bardziej komiczni

Ciekawe tylko czy Hleb miał w ogole zamiar jechać do Polski. Pisiorki robią propagandowy szum próbując odwracać uwagę od istotnych spraw. Jeśli pis pozostanie u władzy to nad Wisłą będziemy mieli drugą Białoruś.

Pisiory najpierw wbrew polskiemu interesowi wepchnęły Łukaszenkę w objęcia Putina, który był gwarantem niepodległej Białorusi i teraz nagle będą udawać, że walczą z reżimem już putinowskiego Łukaszenki.

Z tej mąki chleba nie będzie...

Ja bym jeszcze cały pis wpisał
tytuł trochę clickbaitowy.
sporo osób na stronie kojarzy Hleba, więc łatwiej byłoby napisać, że 'Aleksandr Hleb jest wpisany na listę osób niepożądanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej'

Moim zdaniem specjalista od drukowania papieru Sasin powinien wysłać wszsytkim byłym i obecnym sportowcom na całym świecie zapytania jaki mają stosunek do wojny na Ukrainie. Jeśli przykładowo Messi, Xavi lub Pedri zlekceważy list od Sasina to ich też można wpisać na listę niepożądanych osób.
https://twitter.com/gimnastyczna/status/1662787397887696896

Populizm przed wyborami, że aż słabo się robi. Gdzie izraelscy zbrodniarze wpisani ja listę osób nieporządanych? Albo ci z Emiratów? Albo Chin? Krew ich ofiar niż mniej warta?

XDDDDD żenada tyle powiem co sie tym państwie dzieje