Kolejne zwolnienia w FC Barcelonie

Krystian Cichocki

31 maja 2023, 18:00

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona kontynuuje cięcia, aby jeszcze bardziej zacisnąć pasa w czasach trudności gospodarczych. Po zamknięciu BarçaTV, która przestanie funkcjonować 30 czerwca, i zwolnieniu niektórych dyrektorów w obszarze komunikacji, umowy 13 pracowników w różnych obszarach zostały rozwiązane, pośród których znalazło się jedno głośne nazwisko.

Mowa o Lluísie Venteo, inspektorze Mossos, który był odpowiedzialny za zarządzanie operacjami podczas meczów podwyższonego ryzyka jako jeden z głównych funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Jak donosi Mundo Deportivo, Venteo wystąpił rok temu, aby wyjaśnić na konferencji prasowej wyniki śledztwa w związku z meczem Ligi Europy przeciwko Eintrachtowi.

Klub postanowił zwolnić również pracowników z innych obszarów: pięciu z działu handlowego, trzech z działu komunikacji, dwóch z działu technologii informatycznych i transformacji cyfrowej oraz jednego z działu zgodności, Mireię Simonę, która została dyrektorem tego obszaru po tym, jak zarząd Josepa Marii Bartomeu zwolnił Noelię Romero, która latem 2020 roku wszczęła wewnętrzny audyt w celu zbadania Barçagate.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może Bartek sprzątaczkom również dawał wieloletnie wysokie kontrakty.

Sumarycznie, Ci wszyscy zwolnieni, nie zarabiali pewnie tyle co Roberto/Dembele miesięcznie a ich przydatność dla klubu była dużo większa. Szukanie takich oszczędności jest fascynujące