Kamień węgielny pod przebudowę Camp Nou położony! [WIDEO]

Mateusz Doniec

29 maja 2023, 11:05

FCB

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś na Spotify Camp Nou odbyła się uroczystość symbolicznego położenia kamienia węgielnego pod nowe Camp Nou, nad którym prace rozpoczną się już 1 czerwca. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Joan Laporta, Xavi i Sergio Busquets.

- To była wspaniała noc. Pożegnanie Camp Nou, które ma w sobie tyle wspomnień culés, potem pożegnanie kapitanów Sergio Busquetsa i Jordiego Alby i zwycięstwo. Musimy się tym cieszyć i to bardzo ważne - powiedział Xavi Hernández. Zapytany o to, gdzie najbardziej cierpiał: na trybunach, na boisku czy na ławce odpowiedział: "Matko! W Barcelonie zawsze się cierpi, ale to jest nieporównywalne do ławki trenerskiej. Jesteś najbardziej odpowiedzialny za futbol i bardzo cierpisz. My, Katalończycy, tacy jesteśmy: jeśli nie cierpimy, to się nie cieszymy" - powiedział Xavi, po czym umieścił koszulkę FC Barcelony w "skrzyni wspomnień", która symbolizowała kamień węgielny.

Następnie wypowiedział się Sergio Busquets. - To przywilej i wielka duma być kapitanem pierwszego zespołu Barçy, klubu mojego serca. Od małego miałem wyjątkowe połączenie z Barçą. Miałem też szczęście, że grałem z wieloma kaptanami, którzy byli dla mnie przykładem. Najlepszy mecz na Camp Nou? Myślę, że 5:0 z Realem Madryt było pięknym meczem, a także rewanż z PSG - powiedział Sergio, umiejszczając w skrzyni wspomnień opaskę kapitańską.

Na końcu przemówił równiez Joan Laporta. - Camp Nou jest naszym domem, naszą fortecą, naszą twierdzą; dumą dla wszystkich barcelonistów. I chcemy, aby nadal tak było. Chcemy, aby stał w tym samym miejscu. Nowe Spotify Camp Nou będzie tutaj. Chcemy też, aby stadion pozostał w tej dzielnicy, dzielnicy Les Corts, co nie zmieniło się od 1922 roku. Nowe Camp Nou będzie spełnieniem marzeń barcelonistów. Będzie też dziecictwem dla naszych dzieci i wnuków. To dziecitwo będzie musiało przejść przez proces budowy i jesteśmy właśnie w tym momencie. Zaczynamy ten proces z największą ekscytacją. Wrócimy tu jeszcze silniejsi. Chcemy, aby ten stadion był sceną chwalebnych dni, zbiegając się ze 125-leciem powstania klubu. Dlatego też, chcemy wrócić tu pod koniec 2024 roku, kiedy stadion będzie już gotowy do funkcjonowania - powiedział prezydent, dziękując członkom zarządu, trenerom, zawodnikom, a także członkom Rady Miasta, i wkładając do "skrzyni wspomnień" flagę FC Barcelony.

Wcześniej wypowiedzieli się jeszcze José Manuel Asensi jako przedstawiciel prasy codziennej, który włożył do skrzyni dzienniki sportowe; Melanie Serrano, kapitanka Barçy Femení, która włożyła do kamienia węgielnego piłkę Barçy, a także przedstawiciel oraz przedstawicielka La Masii Guiu Xucla i Jana Muro, którzy umieścili w skrzyni buty piłkarskie. "Skrzynia wspomnień" została następnie spuszczona do wykopanego dołu i zakopana przez głównych bohaterów ceremonii oraz honorowego prezesa firmy Limak Nihata Özdemira.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I niech się buduje... Bartomeu przespał najlepszy moment na tę inwestycję więc mamy to co mamy.
Ale nie widzę też powodu do wielkiej paniki, bo akurat Turcy, a nie Francuzi czy Niemcy będą stadion budować. Ranga inwestycji nie pozwala na to by dali ciała. Niepowodzenie tego projektu oznaczałoby, że nie mają czego szukać w Europie, a przecież bardzo im zależy na pozyskaniu tego rynku. Ten projekt determinuje przyszłość tego ogromnego holdingu, więc nie narzekałbym aż tak bardzo, że akurat Turcy podjęli się tej roboty. Jeśli projekt na papierze jest porządnie dopracowany, jeśli oni będą się trzymać ściśle planu i wytycznych, a nadzór nie popuści żadnego uchybienia to będziemy mogli spokojnie mecze oglądać z trybun.
Czytałem, że dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym, co w takich inwestycjach jest niezbędne, ale też mocno ułatwia pracę i pcha ja do przodu. Jak nigdy, jestem umiarkowanym optymistą w kwestii tej realizacji.

Jakoś płytko tak. Jak będą wymieniać murawę bądź cokolwiek robić na niej to ją wygrzebią tę kapsułę czasu.

Długi Bartka powinni zakopać najpierw i to ze 4 m co najmniej żeby nie wróciły.

Fajne połączenie pokoleń, Asensi kapitan z poprzedniej epoki i Busi z Xavim kapitanowie ostatnich czasów!

Jakbym widzial chłopaków, co w komunalce przyłącza kopią haha

Turki nie potrafią prosto skrzynki w ziemi umieścić, a będą nam stadion budować

Ale beka xD komicznie to wygląda heh

Bardzo płytko...