Kim jest Arthur Vermeeren, który jest łączony z Barceloną?

Piotr Guziński

26 maja 2023, 13:30

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Gerard Romero ujawnił wczoraj listę siedmiu zawodników, którzy są rozpatrywani przez Barcelonę jako możliwi następcy Sergio Busquetsa. Jednym z nich okazał się młody Arthur Vermeeren, który według Romero jest opcją na przyszłość. Kim dokładnie jest młody zawodnik?

Arthur to młody zawodnik Royal Antwerpii, który już w młodym wieku (18 lat, rocznik 2005) ma bardzo mocną pozycję w drużynie. Godna pochwały jest jego dojrzałość na boisku, umiejętność podejmowania dobrych decyzji pod presją, a także regularność, z jaką gra w tej kampanii. Pomimo tego, że Belg najczęściej występuje jako defensywny pomocnik, to z powodzeniem radzi sobie też wyżej, a ze względu na swoją charakterystykę i defensywną odpowiedzialność może grać w dwójce piwotów.

Wyróżnia go oczywiście wysoka inteligencja, znakomite czytanie gry i umiejętność kontrolowania tempa gry. Świetna technika i bilans sprawiają, że bardzo dobrze radzi sobie pod naciskiem rywala i potrafi umiejętnie wychodzić spod pressingu. Vermeeren już w tej chwili wygląda bardzo kompletnie, a warta uwagi jest też jego wizja gry, dzięki której dość często potrafi łamać linie podaniami i kreować okazje bramkowe. Już w młodym wieku potrafi brać na siebie ciężar gry i dużą odpowiedzialność, co tylko potwierdza jego duże umiejętności i dojrzałość. Nie dziwi więc to, że dość często jest porównywany do Kimmicha. Warto dodać, że jego trenerem w belgijskim klubie jest Mark van Bommel.

Śmiało można napisać, że Arthur jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych defensywnych pomocników w Europie, jednak możemy też przypuszczać, że dla samej Barcelony będzie obecnie tylko alternatywą dla Zubimendiego. Sam zawodnik ma mieć na stole wiele ofert, a jego pozyskaniem ma być zainteresowany Manchester United i inne kluby Premier League. Niewątpliwie jest to gracz, którego trzeba uważnie obserwować, jednak już teraz ustawia się po niego kolejka klubów, a Antwerpia ma zamiar zatrzymać go na kolejny sezon, lecz może okazać się to niemożliwe, jeśli wpłynie dobre oferta. W tej chwili najlepsze dla niego byłoby pozostanie w Belgii i kontynuowanie rozwoju.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I właśnie powinnismy mieć takich 2lub 3 nowych graczy. Dłuższą ławkę złożona z takich, którzy się wyróżniają w słabszych klubach. Ktoś może odpalić. Lipsk takich wynajduje. Kilka francuskich klubów też. Napoli znalazło takiego Kwara czy Osimhena czy Kima

O jeden rok za pozno? Jak zaczyna sie cala paka bogatszych od Barcy klubow ustawiac to jak mamy go przekonac? Oczywiscie poza miejscem i kultura. Powinni takich wylapywac w wieku do 17lat i na np 1rok do Atletic wrzucac i wtedy do pierwszej. Ale wiemy dobrze, ze nie stac nas na licytacje.

Dziś pisałem o nim i myślę, że on powinien grać w Barcelonie . Nie ten średniak co Xavi go chce . Brać, bo później będzie płacz.

W FM21 był u mnie przekocurem więc nazwisko kojarzę :D z tym, że w FM był bardziej ofensywnym pomocnikiem/ skrzydłowym niż rozgrywającym :D

Świetny artykuł, a od siebie dodam ze pomimo gry na pozycji wymagającej doświadczenia to chłopak bardzo szybko myśli na boisku i jest bardzo pewny siebie. Takich piłarzy na zmienników powinniśmy sprowadzać i obok Fabricio Diaza, który aktualnie szaleje na Mistrzostwach Świata U20 z wielką chęcią chciałbym zobaczyć w Barcelonie.

Takich ziutkow scauci powinni wyłapywać gdzieś w wieku 16lat i sprowadzać za czapkę gruszek i go wdrażać pod okiem Busiego. A nie jak jesteśmy na musie bo Busi musial grać wszystko do emerytury. Teraz młody pewnie z 20mln kosztuje i cholera wie jak się sprawdzi w tak dużym klubie. My to się zawsze budzimy dopiero jak ktoś odchodzi. Iniesta Xavi Messi. Po Puyolu się nie obudzili tylko stwierdzili że Masche da radę (też przez to że DM był zajęty przez Busiego oczywiście)

To, że może z powodzeniem grać w dwójce pivotów fajnie brzmi do ewentualnego duetu z De Jongiem. No ale dobrze wiemy, że Xavi chce piłkarza na już, a nie kogoś do ukształtowania jeszcze. Zresztą nam właśnie trzeba piłkarzy teraz bardziej doświadczonych.

Takie trochę drewno xD

Mam jego TOTSa w klubie