Harmonogram prac przy Spotify Camp Nou

Bartosz Pluciński

29 maja 2023, 09:00

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona hucznie pożegnała się wczoraj ze starym Camp Nou, które już za kilka dni ropocznie proces przebudowy. Mundo Deportivo przedstawiło kluczowe daty związane z przebudową stadionu. Powrót na Spotify Camp Nou zaplanowano na listopad 2024 roku, ale na zakończenie prac nad nowym Camp Nou przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać kilka lat.

Zgodnie z harmonogramem (który biorąc pod uwagę skalę projektu, problemy finansowe klubu oraz dość luźne podejście Hiszpanów do życia, jest prawdopodobnie optymistycznym scenariuszem) plan prac na stadionie wygląda następująco:

  • 28 maja 2023 - ostatnie spotkanie (Barça vs Mallorca) na starym Camp Nou,
  • 1 czerwca 2023 - początek pełnej rozbiórki trzeciego poziomu trybun (ten etap częściowo jest już od jakiegoś czasu realizowany),
  • końcówka sierpnia 2023 - pierwszy mecz na Estadi Olímpic Lluís Companys,
  • listopad 2024 - powrót na Spotify Camp Nou z max. 70% pojemnością i bez dachu,
  • czerwiec 2026 - koniec prac, oddanie do użytku stadionu z 105 000 miejsc siedzących.
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zabrakło w artykule zdjęcia projektu

Czekamy na nowe Camp Nou ! Mam nadzieję że na żywo będzie jeszcze lepiej wyglądało niż na projekcie

Czy klub planuje udostępnienie jakieś kamerki internetowej z przebiegu prac przebudowy Camp Nou ?

To nie jest prawidlowy harmonogram prac. Zwykle przedstawienie klienteri kilku dat, jak najbardziej zminimalizowany, aby przywalanie sie bylo jak najmniejsze. Gdyby mieli podac kompletny i prawidlowy harmonogram prac, wtedy pojawiloby sie ryzyko marud gazet i ludzi w przypadku jakiejkolwiek straty czasu. A tak daja poczatek-koniec. Normalne.

klub bez kasy i robi taka inwestycje , bez sensu......

Orientujecie się co z muzeum? Będę w lipcu, chciałbym ponownie odwiedzić. Zgodnie z info na stronie Barcy, można kupować bilety do muzemu, jednak co ze zwiedzaniem szatni boiska i trybun?

Aż się urodzi nowy Messi. :)

Jednym słowem mamy dwa kluczowe pytania: kiedy i w jakim stopniu uda się sfinalizować Camp Nou oraz kiedy i czy w ogóle się uda stworzyć się mocną drużynę mogącą powalczyć w Europie.