Sport: Coraz bliżej przedłużenia umowy z Alejandro Balde

Mateusz Doniec

10 kwietnia 2023, 18:30

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Lluis Miguelsanz z dziennika Sport, Alejandro Balde jest o krok od przedłużenia umowy z FC Barceloną. 19-latek ma związać się z klubem do 2027 roku, a jego zarobki zdecydowanie wzrosną. Klauzula wykupu Balde będzie wynosić miliard euro.

Według dziennika Sport przedłużenie kontraktu z Alejandro Balde jest już o krok od finalizacji - tym razem na pewno. W tym tygodniu może zostać osiągnięte ostateczne porozumienie, które zwiąże go z klubem do 2027 roku z klauzulą wykupu w wysokości miliarda euro. Blaugrana, świadoma postępów bocznego obrońcy i zainteresowania, jakie wzbudzał na rynku, podjęła ostateczny wysiłek, aby zabezpieczyć jego przyszłość.

Nikt w klubie nie wątpił w porozumienie, mimo że nie było ono tak łatwe, jak się spodziewano. Balde, którego priorytetem było kontynuowanie kariery na Camp Nou, chciał być uplasować się w drabince płac na poziomie innych kluczowych graczy w zespole jak Pedri czy Ansu Fati. Relacje Barçy z jego agentem, Jorge Mendesem, są płynne, a porozumienie udało się wypracować, mimo że przedstawiciel ostrzegał, że są kluby gotowe zapłacić duże pieniądze za transfer.

Klub miał zagwarantować 19-latkowi, że nadal będzie zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Ronald Koeman już dawał mu minuty, ale to Xavi Hernández zapobiegł jego wypożyczeniu na początku obecnego sezonu, by dać mu miejsce w wyjściowym składzie przed Jordim Albą i Marcosem Alonso. Blaugrana dała również do zrozumienia, że jego nowy kontrakt będzie mógł zostać zarejestrowany, ponieważ priorytetem Barçy jest rejestracja jego i pozostałych nowych umów przed dokonaniem jakichkolwiek transferów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oj tam, jak nie będzie kasy, to wróci to juniorów. Ważne, żeby ilość pozytywnych informacji się zgodziła w tym miesiącu.

miliard euro za obrońcę? śmiechłem

Warto byłoby się w pierwszej kolejności skupić na unormowaniu sytuacji wewnątrz klubu, poprzez przedłużenie kontraktów i ich zarejestrowaniu, a potem brać się za ewentualne transfery. Mamy zawodników na których warto stawiać i bardziej zadbać o ich pozostanie niż transfery do klubu.

wszystko spoko, ale przydałoby się zarejestrować te wszystkie umowy

Czyli w lipcu dolaczy do Gaviego i Araujo z zarejestrowaniem kontraktu

i tak od 3 miesiecy..

Bardzo ta wiadomość cieszy