Argentyńscy dziennikarze: Messi chce wrócić do Barcelony! [Aktualizacja 22:04]

Dariusz Maruszczak

31 marca 2023, 16:40

L'Equipe, Mundo Deportivo, RAC1

181 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W ostatnim czasie nagromadziło się sporo doniesień dotyczących przyszłości Leo Messiego, który nadal nie zaakceptował propozycji PSG
  • Mundo Deportivo uważa, że Barcelona przeprowadzi ofensywę ws. powrotu Argentyńczyka
  • Zgodnie z doniesieniami 35-latek zarabia w Paryżu ponad 40 milionów euro rocznie

Jak podaje L’Equipe, w PSG coraz pesymistyczniej patrzy się na przedłużenie kontraktu Messiego. Powodem ma być jego wysoka pensja, do której należy dodać wynagrodzenie Kyliana Mbappe, Neymara i Sergio Ramosa, co tworzy problemy w zakresie Finansowego Fair Play, choć raczej trudno oczekiwać wyciągnięcia konsekwencji wobec klubu kontrolowanego przez Katarczyków. Ponadto dziennik dodaje, że Messiego wydaje się obecnie bardziej kusić odejście z PSG, a próba nakłonienia go do pozostania poprzez zaoferowanie jeszcze lepszych warunków byłaby z perspektywy francuskiej prasy szalonym pomysłem. Z kolei Mundo Deportivo jest innego zdania i uważa, że paryżanie są gotowi poprawić ofertę dla cracka z Rosario.

Wymagający kontrakt

Tymczasem w Barcelonie coraz więcej mówi się o potencjalnym powrocie Messiego, wykorzystując jego brak porozumienia z PSG. Trzeba jednak zwrócić uwagę, jak trudne byłoby zmieszczenie kontraktu gwiazdora w zespole Blaugrany. Ostatnie doniesienia L’Equipe wskazują, że Argentyńczyk zarabia w PSG 3,375 miliona euro brutto miesięcznie, czyli 40,5 miliona brutto rocznie. Dla Dumy Katalonii jest to obecnie ogromna kwota, ponieważ klub stoi przed wyzwaniem ograniczenia wydatków płacowych i zarejestrowania graczy obecnej kadry. Messi musiałby zgodzić się na znaczną obniżkę wynagrodzenia. Sposobem na to mogłoby być zagwarantowanie mu określonej części przychodów klubu wynikających z jego powrotu (np. kontrakty sponsorskie), ale trzeba podkreślić, że w innych drużynach 35-latek miałby gwarantowane większe apanaże. Oczywiście w przypadku Blaugrany rolę odgrywają też kwestie sentymentalne.

Ofensywa i planowanie Barcelony

Mimo to według Mundo Deportivo Barcelona planuje ofensywę w sprawie Messiego. Klub różnymi drogami miał zacząć pracować nad przekonaniem 35-latka do powrotu na Camp Nou. Trwają próby poprawienia relacji przede wszystkim Joana Laporty z Messim i jego otoczeniem po szokującym dla piłkarza rozstaniu w 2021 roku. Prezydent rozmawiał już z ojcem zawodnika i choć głównym tematem było zorganizowanie w przyszłości hołdu dla Leo, była to okazja do stworzenia podwalin pod zdrowe stosunki.

Temat powrotu Messiego pozytywnie odbierali obecni piłkarze Barcelony, a zdaniem Mundo Deportivo sam Leo w rozmowie z niektórymi osobami z szatni nie zamknął się na taką opcję. Xavi też wierzy, że Argentyńczyk może wrócić i grać na pozycji czwartego pomocnika. Trener widział w tej roli Bernardo Silvę, ale opcja z Leo jest dla niego jeszcze bardziej interesująca. Zdaniem katalońskiego dziennika sprowadzenie 35-latka jest na poważnie rozważane nie tylko przez Laportę czy Xaviego, ale też Rafę Yuste, Mateu Alemanyego czy Jordiego Cruyffa, a podczas spotkań sztabu szkoleniowego i dyrekcji sportowej dotyczących planowania kadry powrót Leo jest jednym z tematów rozmów.

Również RAC1 podaje, że Barcelona próbuje przekonać Messiego do powrotu, a ostatnio robiła to poprzez różne osoby, ale nie Laportę. Argentyńczyk nie zamyka drzwi przed Blaugraną, ale czeka na złożenie konkretnej propozycji przez klub, wraz ze szczegółami dotyczącymi projektu. Nie są to jedyne doniesienia dotyczące Messiego. Achraf Ben Ayad przyznał, że Barça stanowi jedną z opcji, ponieważ Leo kocha klub, ale musi wiele się wydarzyć, aby doszło do jego powrotu. Z kolei Alfredo Martínez podaje, że Inter Miami wciąż ma nadzieję na przekonanie Leo Messiego i Sergio Busquetsa, ale wykluczony został Luis Suárez. Wydaje się jednak, że Argentyńczyk będzie chciał jeszcze grać na najwyższym poziomie, zwłaszcza że mówi się, że miał przekazać trenerowi Scaloniemu chęć udziału w mundialu w 2026 roku.

AKTUALIZACJA

11:55 Jak podaje Toni Juanmarti Relevo, Laporta chce odzyskać Messiego, ale nie będzie działał w pośpiechu i ryzykował więcej niż jest to dopuszczalne. Aby podjąć decyzję o powrocie Argentyńczyka, najpierw musi ustalić, jakie będą tego koszty. Zamierza podjąć wysiłek, aby Leo mógł wrócić, ale bez narażania klubu na ryzyko. Sam Messi nie podjął jeszcze decyzji, ale nie wyrazi wprost chęci powrotu, jeśli nie będzie gwarancji zarejestrowania go w LaLidze. Zwłaszcza ze względu na problematyczne relacje z Laportą po szokującym dla piłkarza odejściu z klubu. Z perspektywy Barcelony powrót Messiego jest jednak realną alternatywą.

16:40 Dziennikarz Esteban Edul napisał na Twitterze: "Messi chce wrócić do Barcelony. Jeśli będzie oferta, będzie powrót".

16:54 Argentyńska dziennikarka Veronica Brunati też pisze, że Messi chce wrócić, i podaje wiele innych informacji w tej sprawie:

- Mateu Alemany ma negocjować z Tebasem możliwość rejestracji cracka z Rosario, a także innych graczy.

- Powrót Leo jest możliwy z punktu widzenia finansowego. Zarobki Messiego opiewałyby na około 10 milionów euro + zmienne uzależnione od sponsoringu, co zbliżyłoby warunki współpracy do tych z PSG.

- Piłkarz kontaktował się dziś bezpośrednio ze skarbnikiem Barcelony Ferranem Olivierem [Brunati zapewne chodziło o Ferrana Olive - przyp. red.] i dlatego Rafa Yuste był tak dobitny w swojej wypowiedzi na temat powrotu Argentyńczyka.

Pamiętajmy jednak, że sytuacja budżetowa Barcelony jest bardzo skomplikowana i niepewna, więc nie ma co nadmiernie przywiązywać się do informacji o "możliwym powrocie z punktu widzenia finansowego". 

17:39 Trener PSG Christophe Galtier: "Wiem, że Messi i klub negocjują od pewnego czasu, ale to, co zdecyduje Leo, jest poufne, a rozmawianie o tym nie należy do moich kompetencji".

17:43 Sport informuje, że PSG jest gotowe poprawić propozycję dla Messiego. Argentyńczyk przed podjęciem decyzji chce jednak wiedzieć, jak będzie wyglądał projekt sportowy klubu. 35-latek nie będzie też spieszył się z wyborem drużyny, w której będzie występował.

17:58 David Bernabéu ze Sportu podaje, że kwestia powrotu Messiego była omawiana podczas wczorajszego posiedzenia zarządu. Władze klubu po przedstawieniu tematu przez osoby odpowiedzialne za tę sprawę, uznały, że operacja jest wykonalna, i podchodzą do niej z optymizmem. Powrót Messiego jest jednak możliwy pod warunkiem, że Barcelona rozwiąże swoje problemy z Finansowym Fair Play, co nie będzie łatwe.

22:04 Jak podaje Catalunya Radio, Xavi planuje spotkać się osobiście z Messim, gdy losy trofeów będą już rozstrzygnięte, aby ocenić, jak realne są chęci Argentyńczyka co do dołączenia do Barcelony. Trener uważa, że 35-latek pasowałby do jego zespołu bardziej jako pomocnik w kwartecie w drugiej linii niż napastnik, ale musiałby więcej pracować w defensywie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a lewy o dwie klasy slabszy bedzie pobierac prawie 100 procent wiecej .Messi jestes wielki

Bartomeu by go sprowadził napewno
Nie ważne że klub by popadł w ruinę

Ostatnie zdanie dyskwalifikuje powrót Messiego:) Ufff:)

Oby nie. To już się nie może udać.

Przyjście Messiego się zwróci nawet jakby miał przyjść na rok zakończyć tutaj profesjonalną piłkarską karierę. Sponsorzy, ponowna sprzedaż koszulek, na pewno wymyślą jakieś pamiątkowe rzeczy itp. Messi może mieć dużą motywację tak jak na mundialu z Argentyną, mimo swojego wieku myślę że dałby nam wiele w lidze mistrzów, na naszym podwórku nie musiałby grać wszystkiego od deski do deski, ale ćwierćfinał LM z messim jest bardziej realny niż bez messiego

"jako pomocnik w kwartecie w drugiej linii niż napastnik, ale musiałby więcej pracować w defensywie" - no szczerze to dobra beka ????????

Pełny szacunek i wdzięczność dla Messiego za to co zrobił dla całego klubu i fanów przez ostatnie prawie 20 lat no ale już jest czas żeby zapomnieć o zawodnikach w tym wieku którzy obciążają budżet i niedługo odejdą na zasłużoną emeryture. Barcą naprawdę musi zacząć inwestować w młodych zawodników max 28/29 lat.

Uważam ze nie powinno być dla niego miejsca, ale jest legenda tego klubu i nie powinno się odmawiać jeśli faktycznie ma taka wole, ale Xavi powinien powiedzieć jasno to nie Argentyna, i koniec człapania, musi działać w presingu jak wszyscy albo ława.

Fajnie jest sobie pomarzyć, że Messi może wrócić do Barcy. Jak się śledziło całą jego karierę zawodową w barwach Barcy to nie ma chwili zawahania co do zasadności jego powrotu. Czy to wszystko może się udać to już odrębna kwestia.

"Jak podaje Catalunya Radio, Xavi planuje spotkać się osobiście z Messim, gdy losy trofeów będą już rozstrzygnięte, aby ocenić, jak realne są chęci Argentyńczyka co do dołączenia do Barcelony. Trener uważa, że 35-latek pasowałby do jego zespołu bardziej jako pomocnik w kwartecie w drugiej linii niż napastnik, ale musiałby więcej pracować w defensywie."

Czytam to i tak myślę, że Messi na takiej Griezmannowej pozycji z kadry Francji mógłby się całkiem ciekawie sprawdzić.

Messi zarabia 40 mln, ale raczej netto, a nie brutto https://www.capology.com/club/psg/salaries/ co daje jakieś 60 mln. Jak wiadomo klub musi zredukować pensję. Jak ma to być możliwe w momencie gdy klub sprowadzi zawodnika z taką pensją. Jednocześnie nie będą mogli zarejestrować Gaviego, który ma zarabiać nieco ponad 6 mln brutto. Przecież Tebas zrobi wszystko aby tylko wliczyć potencjalne premie w budżet płacowy. Gavi czy Araujo to przyszłość Barcelony i ich strata byłaby tragedią dla klubu. Przyjście Messiego tak, ale nie za pensje z PSG bo to może być gwoźdź do trumny.

"Trener uważa, że 35-latek pasowałby do jego zespołu bardziej jako pomocnik w kwartecie w drugiej linii niż napastnik, ale musiałby więcej pracować w defensywie." uuu to będzie problem. Messi w defensywie .... nawet Xavi w to nie może wierzyć raczej. Leo jest stworzony tylko do ofensywy i zawsze tak było ... niestety (człapanie)

"Trener uważa, że 35-latek pasowałby do jego zespołu bardziej jako pomocnik w kwartecie w drugiej linii niż napastnik, ale musiałby więcej pracować w defensywie".

Jeśli to prawda i Xavi byłby w stanie to wyegzekwować (sam Leo zgodziłby się grać mniej i jednocześnie więcej pracować na boisku) to powrót miałby sens. W innym wypadku gdzie Messi miałby grać? Najbardziej z przodu aktualnie brakuje nam lewoskrzydłowego, bo wszyscy poza Fatim lepiej grają po prawej stronie, a tam raczej Argentyńczyka nie zobaczymy. Na Mundialu Leo grywał obok Alvareza, który cały czas zasuwał i za sobą miał czwórkę ciężko pracujących pomocników (Di Maria w finale był blisko lewego skrzydła, ale też dużo biegał). Gdybyśmy mieli próbować podobnego ustawienia z czwórką pomocników i Messim i Lewym z przodu nie mielibyśmy praktycznie żadnej dynamiki po bokach, zwłaszcza przy braku ofensywnego prawego obrońcy.

Także mam nadzieję, że to prawda i Xavi postawi taki warunek. Albo Leo przychodzi i zaczyna więcej biegać, albo rezygnujemy z tego pomysłu. Ciągle jest świetny, ale jeśli chce dalej człapać, mimo że jest coraz mniej decydujący w ofensywie przez utratę szybkości, to niech idzie na zasłużoną emeryturę do Miami. Pomijając w ogóle to czy nas stać na powrót Messiego.

Messi podaje, Lewandowski przyjmuje piłkę, odwr...., Aa, jednak nie, Lewandowski źle przyjął. Strata

Fajnie gdyby Leo wrócił do Barcy tu jest jego miejsce, Laporta też by cieszył bo podniosło by to słupki finansowe klubu jednak nie ma co wierzyć w to do końca, dwa lata temu też do końca mówili że zostanie a potem Messi płakał na konferencji pożegnalnej ;/

widze ,ze tutaj sa watpliwosci w sprawie jego powrotu i to nie rozumiem

Messi powinien być najlepiej opłacanym graczem świata. Jeśli zgodzi się na 40-50mln/rok (obojętnie czy w formie sponsorów, bonusów czy czegokolwiek) to i tak będzie promocja (zwroci się z naddatkiem).
A jak Barca kasę załatwi, to już ich brocha.

Jakos niespecjalnie wierze w wielka prace Leo w defensywie.

Barcelona nie ma pieniędzy na Gaviego, ale będzie miała na Messiego?

Max 3/5 mln skoro Alves mógł grać za tak zwane grosze to Messi jeżeli chce to też może

Trzeba pamiętać, że Messi zawdzięcza bardzo, bardzo wiele Barcelonie i kwota 10 mln nie powinna wchodzić w grę. Kiedyś Barcelona wyciągnęła rękę do niego interaz powinno być w drugą stronę

To może 10mln/rok + cały zysk generowany przez klub w roku obrotowym ? Czyli w sumie 10mln.

Niech zarejestrują Gaviego najpierw i nowy kontakt Araujo i dopiero wtedy niech się drapią w głowę z tematem Messiego

Proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie:
- gdy Leo Messi odchodził, Barcelona była winna mu jeszcze sporo pieniędzy. Czy te sprawy finansowe zostały już uregulowane do końca? Barcelona już nic nie musi płacić?

yhh jeśli bardzo chce bo to jego dom to za końcówkę miesięcznego wynagrodzenia by wrócił .

Czuje to od pewnego czasu że wróci. Tu jest jego miejsce tu jest jego dom!

David Bernabeu z katalońskiego sportu hehe

Pewno, budżet ledwo dyszy ale zaciągajmy się po same bile, żeby sprowadzić wypalonego Messiego (no bo za darmo grać nie będzie przecież), który sam się na nas wypiął i poszedł za kasą xD
Oby to były plotki, bo to będzie potężny krok wstecz. On LM nam nie zdobędzie, będzie dawał z siebie całe 0% jak choćby ostatnio z Bayernem, czy ogólnie w fazie pucharowej LM. Ktoś tęskni za spacerniakiem 5 km w meczach na szczycie?

Swój pomnik już zburzył, taki Auba był króciutko ale widać, że żyje klubem, wpada do szatni, jakieś relacje na IG, że Barce ogląda. A wasz Leoś? byznesman gdzieś Barce ma xD

Ciekawe czy to Ci sami Argentynscy dziennikarze którzy kilka miesięcy temu twierdzili ze Messi zostaje w PSG

Sentymentalnie i z serca tak niech wraca GOAT. Z rozumu niech nie wraca. Klub musi budować przyszłość która z Leo jest już krótka, a także musi myśleć o przyszłości pod względem konkurencyjnej w miarę młodej kadry i pod względem finansów. Gdyby żadne ffp, długi itd itp nas nie dotyczyły to nawet by nie było dyskusji. A tak niestety ale uważam że rozum to lepsza decyzja, zobaczymy co będzie.

Coś na pewno zgasło w Barcelonie po oficjalnej informacji że Messi nie będzie już piłkarzem Blaugrany, na pewno jego potencjalny powrót znowu rozpali jakiś ogień ale trzeba przeanalizować wszystkie aspekty tego ruchu

Najważniejsze pytanie jest takie czy przyjdzie Messi argentyński czy paryski. Jeżeli ten pierwszy to da nam kreatywność jakiej nam brakuje i ta drużyna będzie zdolna do wszystkiego, a jak Messi dogada się z Lewym to może wyjść coś niesamowitego.
Gorzej jak przyjdzie Messi paryski, bo wtedy to na co Xavi i drużyna pracowali półtora roku legnie w gruzach.
PS
trzeba też popatrzeć ze względów finansowych - Messi swoje będzie zarabiał ale jego przyjście spowodowałoby jakąś (pozytywną) histerię. Na pewno by się to klubowi opłaciło.

Chce powrotu Leo. Chce raz jeszcze uslyszec stadion skandujacy jego nazwisko. Nie mogę się patrzeć na niego w innej klubowej koszulce...

Totalnie bez sensu. Zaczął się nowy projekt, młodzi piłkarze, wygląda coraz lepiej, po co ta akcja? Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, ale po co teraz Barcelonie 35/36-cio letni człapiacy geniusz, który był kapitanem drużyny dostającej rok po roku historyczne wpie*dole w lidze mistrzów. I na jaką pozycję? W środku pola też trzeba biegać i już żeby Busqetsa zakryć to trzeba grać czwórką pomocników. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy.
Wymusi na PSG podwyżkę i zostanie na dłużej, szkoda

Chcieć, a móc two dwie różne rzeczy... Nie wierzę w powodzenie tego.

Niestety nie ma już starej Barcy gdzie można sobie było pozwolić na jednego a nawet dwóch graczy nie pracujących w defensywie.

Za psie pieniądze które nie nadwyrężą budżetu tak żeby się mógł pożegnać tak jak należy i tyle.

Sorry ale nie dla Messiego.
Ts drużyna pracuje defensywa. Może nie jest spektakularna w ofensywie ale spora w tym zasługa braku formy Lewego. Gdyby strzelał jak na początku sezonu wyglądało by to optymistyczniej.
Natomiast powrót Messiego burzy wszystko co wypracowano z nową drużyną. Znowu patrzenie na niego i oglądanie postawy : mam wyjebongo i nawet nie udaje ze biegam

Sytuacja patowa. Z jednej strony jak nikomu wcześniej , należy mu się godne pozeganie.. Z drugiej strony to marketingowo będzie strzał w 10 a sportowo... hmmm.. Leo już nie będzie lepszy i nie będzie mu się chciało biegać.. kurcze rozum jedno, serce drugie.

Tylko ze to oznacza ławe dla Gaviego apewne który coraz bardziej mi się podoba. Szczególnie za to czego nie ma Messi. Myślę ze wiecie co mam na myśli. Kurde rozdarty jestem trochę.

Ale czy Fati odda 10kę? Co na to papcio? Wszak to nasza 'nowa' 10ka jest!

Będzie last dance

Messi wróć, Xavi ułóż formację i do przodu! Lewy z Messim, co to by było!

To by oznaczało grę formacja 1-4-3-1-2 gdzie w pomocy de jong pedri gavi i Messi jak 10 i z przodu dembele i lewy

16:40 Dziennikarz Esteban Edul napisał na Twitterze: "Messi chce wrócić do Barcelony. Jeśli będzie oferta, będzie powrót".

Akurat Mi to przyszło na twitter ;D

Mowił, że może grać dla tej koszulki za darmo więc witamy!

PS. Hehe

Jak niektorzy tu zauwazyli, swietnie byloby pozegnac Messiego na CN, bo nie zrobilismy tego oficjalnie ale aby go sprowadzac i dawac 30-40mln brutto nie ma sensu. Na boisku znowu zacznie czlapac w obronie, pieknie podawac i tracic mase pilek z przodu, rzadajac podan od wszystkich. Znowu zrobilaby sie Messidependencja. Jak to by sie ulozylo z Lewym ciezko przewidziec, ale mozna jedynie zgadnac, ze wiekszosc podan znowu szlo by do M10. Tyle ze jego wykonczenie pomoze nam w LM, wiec nieco sie splaci z jego pensji. Mysle ze zarzada ok 25mln brutto...

Byłoby fajnie go pożegnać na Camp Nou, to na pewno. Sportowo jest genialny i mógłby pomóc, ale utrzymuję zdanie, że jako mentor / wsparcie, a nie lider grający pierwsze skrzypce. Patrzeć trzeba perspektywicznie i już nie opierać na nim gry, nawet jeśli krótkoterminowo przyniosłoby to większe korzyści.

Natomiast nie widzę tego zupełnie, jeśli chodzi o nasze finanse. Skoro już teraz mamy nadwyżkę płacową 200 mln, nie zarobimy jakoś wiele ze sprzedaży (bo kluby nie zapłacą, a i nie chcemy pozbywać się sportowo najlepszych), a z pensji przecież nie zejdzie cały zespół, żeby mógł wrócić Messi.

Ja nie wiem, jak my chcemy zarejestrować umowy Balde i Gaviego, pozyskać Gundogana, prawego obrońcę i Inigo Martineza, a do tego jeszcze znaleźć w tym wszystkim hajs na Leo XD

Last dance of MESSI.

Nasza obecna sytuacja:
- Tebas nienawidzi nas i całej ligi przez co musimy zredukować pensje o 200mln,
- już teraz mamy problem z rejestracją zawodników w tym Gaviego, którego strata byłaby chyba największą głupotą w dziejach klubu,
- grozi nam wypadnięcie z pucharów (wiem, że niewielkie ale UEFA to opłacani przez bardzo dziwne instytucje idioci i różnie może być),
- są pozycje, które wymagają natychmiastowego wzmocnienia jeżeli chcemy coś zdziałać w Europie (prawa obrona, środek pomocy do grania czwórką, i jakiś napastnik bo Lewy nie daje rady),
-niedługo pewnie trzeba będzie podpisać kilka nowych kontraktów z naszymi piłkarzami,
- mamy ponad 1,5mld długu, który sam się nie spłaci, a dźwignie się kończą,
Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, ale ściąganie go w wieku 36 lat i dawanie pensji w wysokości pewnie około 30mln brutto to byłby strzał w kolano. Oglądałem całą jego karierę w naszym klubie i chętnie zobaczyłbym go jeszcze raz, ale to się dobrze dla klubu nie skończy...


Przecież oni nie mają jak Gaviego zarejestrować, z czym do...Tebasa. Chyba, że dyktator LaLiga poluzuje trochę sytuację i pozwoli na powrót Króla, co odbiło by się korzyścią dla całych rozgrywek.
Chęć powrotu Leo uważam za wyjątkowy gest w stronę klubu, który stracił wizerunkowo tak wiele w ostatnim czasie. Jeśli oczywiście jest prawdą, że Leo chce wrócić , to znaczy, że wciąż czuje się wyjątkowo związany z klubem. W kwestii projektu sportowego można różnie to odbierać, bo jeśli zostanie Busi, to będzie 2, na których drużyna będzie musiała pracować. Zresztą, jeśli jest miejsce dla Inigo czy Gundogana, to dlaczego nie miałoby znaleźć się dla Leo.
Ale pewnie jego powrót pozostanie w sferze marzeń i z początkiem kolejnego sezonu saga się zakończy. A może wcześniej?

Trzeba by zrobić delikatne porządki w klubie Out Fati, ferran, alba i być może de jong(choć go bardzo lubię i ma przebłyski to jednak nie jest to gracz z dużą ilością asyst i chociażby strzałów zza pola karnego i jego wadą jest mega pensja która powinna być na poziomie 4-5 mln). Potrzebny na pewno prawy obrońca, kreatywny pomocnik, młody napastnik no i Leo wtedy bardziej na rozegranie
konto usunięte

Ależ pięknie by było go zobaczyć znów w naszej koszulce.

Sprzedać drewno i wracaj królu !

Bardzo ciekawa sytuacja. Jesteśmy dokładnie w momencie, kiedy Leo może potwierdzić swoje słowa z przeszłości i grać niemal za darmo w Barcelonie. Osobiście uważam, że cały ten szum nakręca ojciec Messiego, który z FCB również prowadził w ten sposób negocjacje, przeciągając moment podpisania umowy do ostatnich dni kontraktu.

Podobno sprzątaczki na CN zejdą z pensj dla Leo :)

Brakuje tylko informacji, że w klubie panuje OPTYMIZM co do powrotu Leo.
3,375 miliona euro brutto - taka kwota za sezon będzie ok, na wiele więcej nas nie stać obecnie ;) Ale w końcu miłość jest bezcenna, prawda?

Jeśli Messi pokaże, że może grać dla nas za półdarmo to dla mnie jest największą legendą tego klubu